Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Koncertowo, sportowo i książkowo – czyli co nas czeka w tym tygodniu w Mławie

Krzysztof Napierski / 17 czerwca 2022

W najbliższych dniach będą mieli co robić w Mławie przede wszystkim miłośnicy dobrej muzyki, tańca i sportu. Coś dla siebie znajdą także entuzjaści archeologii i mole książkowe. Zapraszamy!

Nie lada gratka szykuje się w ten weekend dla miłośników starożytności. Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zaprasza 17 i 18 czerwca 2022 r. (piątek i sobota) na Europejskie Dni Archeologii. Pierwszego dnia o godz. 13:00 odbędzie się promocja albumu stałej ekspozycji „Archeologii Ziemi Zawkrzeńskiej”, nazajutrz natomiast zaplanowano plenerowe „Warsztaty archeologiczne” dla dzieci w parku miejskim (godz. 10:00-14:00), warsztaty rodzinne „Pradzieje Ziemi Zawkrzeńskiej” w muzeum (godz. 13:00), „Piękne i użyteczne, czyli przedmioty osobiste sprzed 2000 lat” – oprowadzanie kuratorskie po stałej ekspozycji „Archeologia Ziemi Zawkrzeńskiej” (godz. 15:00) oraz „Medycyna i higiena w dawnych wiekach” – oprowadzanie kuratorskie po stałej ekspozycji „Archeologia Ziemi Zawkrzeńskiej” (godz. 16:30).

W niedzielę 19 czerwca o godz. 17:00 Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej i Miejski Dom Kultury w Mławie zapraszają do parku miejskiego na Koncert im. Tekli Bądarzewskiej pt. „Bel canto w parku – sopranowe arie i duety”. Wystąpią Iwona Siwiec, Ewa Szpakowska i gościnnie Natalia Siwiec.

W piątek 24 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie zaprasza do wzięcia udziału w akcji Książka na Jana. W godz. 10:00-14:00 przed budynkiem biblioteki każdy będzie mógł wybrać książkę dla siebie spośród wielu tytułów wyłożonych na stołach. W tym dniu wypożyczalnie i czytelnie będą czynne od godz. 14:00.

Kolejny weekend zaczynamy na sportowo. W sobotę 25 czerwca Stowarzyszenie Joker Mława zaprasza na mławski stadion na Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Mazowsza w Piłkę Nożną. Przewidywany jest następujący porządek turnieju: 9:00-14:00 – Joker Mława Cup Junior II (6-10 drużyn) – turniej piłkarski dla dzieci (rocznik 2012); 14:00-19:00 – Joker Mława Cup III (6-10 drużyn) – turniej piłkarski dla dorosłych; 12:00-16:00 – imprezy towarzyszące dla dzieci, młodzieży i dorosłych (animacje, konkursy, minizawody); 13:00-15:00 oraz po godz. 18:00 – grill integracyjny.

Dzień później odbędzie się 6. edycja Mławskiego Święta Rowerów, na którą zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów. Zachęcamy do udziału w imprezie całe rodziny, jak również osoby indywidualne w każdym wieku. Do wyboru będą dwie trasy: fioletowa o długości 9 km i zielona o długości 14 km. Na trasach uczestnicy dostaną pieczątki upoważniające do wzięcia udziału w losowaniu cennych nagród! Superatrakcją tegorocznej edycji będzie wyścig dla maluchów na rowerkach biegowych. Aby wziąć udział w Mławskim Święcie Rowerów wystarczy mieć rower, kask i zarejestrować się w biurze zawodów na stadionie MOSiR-u 26 czerwca (czynne będzie od godziny 10:00). Początek imprezy i start rowerzystów zaplanowano na godzinę 12:00, jej zakończenie – na 16:00.

Również w niedzielę 26 czerwca kolejny koncert na estradzie w parku miejskim. O godz. 18:00 w recitalu „Od klasyki do rozrywki” wystąpi Beata Mańkowska. Artystka wykona największe hity z debiutanckiej płyty „Taka właśnie jestem” („Splecione dłonie”, „Żyj z całych sił”, „Świat jest piękny”) połączone z włoskimi przebojami („Felicita”, „Ci Sara”), muzyką taneczną, najpiękniejszymi pieśniami neapolitańskimi, utworami musicalowymi, operetkowymi i operowymi. Koncert poprowadzi z humorem kabareciarz i prezenter Radia Silesia – Andrzej Miś.

Przypominamy również, że w soboty o godz. 9:00 przy pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – o ile aura nie pokrzyżuje planów – rozpoczynają się zajęcia nordic walking. Spacer ścieżkami mławskiego lasu to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia oraz zadbanie o zdrowie i kondycję. Tego samego dnia na bezpłatne zwiedzanie zaprasza w godzinach 8:00-15:00 Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Warto się wybrać i zobaczyć odnowione wystawy – część eksponatów, tych szczególnie dobrze znanych mławianom, prezentuje się od niedawna w zmienionej odsłonie. Ponadto do 30 czerwca 2022 r. jest dostępna dla zwiedzających wystawa czasowa „Mazowsze w spódnicy” (wstęp bezpłatny). Ponadto latem w każdą sobotę w godz. 17:00-20:00 w parku miejskim odbywać się będą potańcówki letnie przy muzyce zespołów DUO i Golden Night.

Życzymy dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć w Mławie!

oprac. KN