Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Kierunek MŁAWA!

Magdalena Grzywacz / 02 czerwca 2017

O zaletach naszego miasta wszyscy możemy mówić dużo i długo. Zazwyczaj robimy to chętnie, akcentując, że współczesna Mława jest miastem otwartym, prężnym, z szeroką perspektywą rozwoju.

Przypominamy naszych przodków, ich operatywność, entuzjazm i umiejętność prowadzenie dialogu, także międzykulturowego, międzywyznaniowego. Mława jest dobrze postrzegana, a my wciąż chcemy i oczekujemy nowej jakości w życiu. Od lat marzę i pracuję nad tym, by w Mławie zamieszkało więcej ludzi, żeby właśnie nasze miasto było wybierane przez tych, którzy szukają dobrego miejsca dla siebie na ziemi. Stąd pomysł, aby prowadzić akcję „Zamieszkaj w Mławie” i nowy projekt „Kierunek Mława”, który właśnie rozpoczynamy.

Do promocji miasta zaprosiliśmy Megitzę – Małgosię Babiarz, świetną polską wokalistkę, kontrabasistkę i liderkę zespołu Megitza Trio. To niezwykle pogodna, energiczna osoba, która swoją muzyką i sposobem bycia oddziałuje optymizmem i pozytywnym nastawianiem do życia. Jest taka, jak Mława – interesująca dla innych i ciekawa świata. Wierzę, że tak jak Megitza wyznacza nowe trendy w sztuce, tak Mława wyznacza nowy kierunek dla niedużych, ambitnych miast, które mają wiele do zaoferowania mieszkańcom i gościom. Mława kusi  przyjezdnych. My chcemy, aby kusiła skutecznie, to znaczy tak, by odwiedzający nas zostali tu na dłużej, najlepiej na zawsze. I proponujemy – obierzmy kierunek: Mława.

Sławomir Kowalewski

Burmistrz Miasta Mława