Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Jazzowo, sportowo i… książkowo!

Krzysztof Napierski / 23 września 2022

Przed nami kolejny bardzo aktywny weekend w Mławie. Już w piątek 23 września 2022 r. rozpoczyna się dwudniowy Victor Young Jazz Festival Mława ’22. W niedzielę natomiast sportowych emocji dostarczy nam Bieg Solidarności. Zachęcamy też do korzystania z ofert mławskich placówek kulturalnych i sportowych w późniejszych terminach.

Już w ten weekend – prawdziwa uczta dla miłośników jazzu. Po raz pierwszy w murach Państwowej Szkoły Muzycznej, a po raz czwarty w historii naszego miasta – przed nami Victor Young Jazz Festival Mława ’22! Zapraszamy 23 i 24 września. Wystąpią: Jan Ptaszyn Wróblewski w składzie m.in. z Wojciechem Niedzielą, formacja Turn Out The Stars, Quintet Macieja Grzywacza, z którym gościnnie zaśpiewa Joanna Knitter, oraz formacja Q JA VY. Do tego wystawa „Polscy kompozytorzy w Hollywood”, prelekcja „Jazz na ekranie. Wielka polska czwórka światowej kinematografii – Young, Kaper, Wars, Komeda”, podsumowanie konkursów literackiego i plastycznego oraz aukcja prac na rzecz pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Bilety są do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Mławie i na stronie biletyna.pl. Zapraszamy! Organizatorami Victor Young Jazz Festival Mława ’22 są Miasto Mława, Fundacja For Art, Miejski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Mławie. Wydarzenie współorganizują Narodowe Centrum Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny i Powiat Mławski. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu mecenasów kultury – firm i osób prywatnych. Więcej szczegółów TUTAJ.

W sobotę 24 września mławski oddział NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze zaprasza na kolejną edycję Biegu Solidarności. Uczestnicy tradycyjnie będą rywalizowali na trasie wokół parku miejskiego. Początek imprezy o godz. 15:00.

Zainteresowanych zachęcamy do różnych form aktywności, jakie oferują w Mławie tutejsze placówki kulturalne i sportowe. Do skorzystania z ofert zajęć artystycznych (szczegóły: TUTAJ) i zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku (szczegóły: TUTAJ) zaprasza Miejski Dom Kultury. Do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Spotykamy się w soboty o 9:00, począwszy od 1 października 2022 r., na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Mławie. Zajęcia będą prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów. „Zabierz ze sobą żonę, męża, chłopaka, dziewczynę, koleżankę, kolegę, babcię, dziadka a przede wszystkim dobre nastawienie” – zachęcają organizatorzy. Zadanie jest realizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława.

Z ciekawą inicjatywą dla miłośników czytania wyszedł Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski. Od 20 września br. w parku miejskim jest dostępna biblioteczka plenerowa w formie białej szafki z półkami. Biblioteczka wpisuje się w ideę bookcrossingu, czyli uwalniania książek już przez kogoś przeczytanych. „Zachęcamy Państwa do przynoszenia i zostawiania tam swoich książek, a także do zabierania stamtąd tych tytułów, których Państwo nie znacie i które Was zainteresowały. Taka wymiana jest oczywiście bezpłatna, książki można zabierać do domu, ale także czytać w parkowej scenerii” – informują panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie.

oprac. KN