Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Imprezowy tydzień w Mławie. Zapraszamy!

Krzysztof Napierski / 08 lipca 2022

W najbliższych dniach w Mławie będzie się działo naprawdę wiele. 9 i 10 lipca bawimy się na Dniach Mławy, od poniedziałku wakacyjnie imprezują najmłodsi, a w kolejny weekend – solidna porcja dobrej muzyki w miejskim parku.

Bardzo emocjonujący będzie dla nas najbliższy weekend – 9 i 10 lipca – związany z obchodami Dni Mławy. Atrakcje będą zarówno w centrum miasta, jak i na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie w sobotę 9 lipca zostanie zorganizowany Friendly City Festival Mława 2022. Wcześniej, od godziny 9:00 w centrum Mławy: Jarmark Wojciechowy, zlot samochodów tuningowanych, wystawa pojazdów strażackich, foodtrucki (będą z nami przez trzy dni – od piątku 8.07 do niedzieli 10.07), teatrzyk kukiełkowy na parkowym trawniku, atrakcje dla najmłodszych w miasteczku profilaktycznym oraz festiwal mławskich organizacji pozarządowych – również w parku.

Niedziela zapowiada się bardziej kameralna, parkowa, ale z wielkimi atrakcjami. Od godziny 12:00 rusza kino plenerowe, w repertuarze którego znajdą się zarówno filmy dla dzieci, jak i dla dorosłych. Od południa także pokazy sokolnictwa i stoisko z atrakcjami dla dzieci. O 16:00 otwarcie wystawy przygotowanej przez stowarzyszenie Mława – Miasto Zabytkowe o historii mławskiej Wólki. O 18:00 natomiast – koncert zespołu The Postman, grającego przeboje zespołów The Beatles oraz Czerwone Gitary. O 20:00 zaprosimy na ostatni seans do kina plenerowego, a już po zmroku – o 22:00 – na widowiskowy teatr ognia (program publikujemy TUTAJ).

Cały czas trwają Wakacje w bibliotece i Wakacje z Maxem. Od 11 do 15 lipca w godzinach 10:00-12:00 biblioteka zaprasza do swojej siedziby przy ul. 3 Maja 5, z Maxem natomiast będzie się można pobawić na terenie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 (ul. Graniczna 39) w czwartek 14 lipca od 11:00 do 13:30. Pełen harmonogram wydarzeń w ramach Wakacji z bibliotece można znaleźć TUTAJ, natomiast harmonogram Wakacji z Maxem – TUTAJ.

W kolejny weekend tradycyjnie już zapraszamy pod estradę w parku miejskim. Na sobotę 16 lipca, od 17:00 do 20:00, zaplanowano potańcówkę przy muzyce zespołu DUO. Z kolei w niedzielę 17 lipca o 18:00 wystąpi z koncertem „Mój przyjacielu” wieloletni członek zespołu Krzysztofa Krawczyka – gitarzysta Dariusz Marcinkiewicz.

Miłośnikom rekreacji na świeżym powietrzu przypominamy, że w soboty o godz. 9:00 przy pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – o ile aura nie pokrzyżuje planów – rozpoczynają się zajęcia nordic walking. Spacer ścieżkami mławskiego lasu to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia oraz zadbanie o zdrowie i kondycję. Również w soboty, w godzinach 8:00-15:00, na bezpłatne zwiedzanie zaprasza Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Warto się wybrać i zobaczyć odnowione wystawy – część eksponatów, tych szczególnie dobrze znanych mławianom, prezentuje się od niedawna w zmienionej odsłonie.

oprac. KN