Hiszpańscy muzycy wystąpią w Mławie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Hiszpańscy muzycy wystąpią w Mławie

root@npc.pl / 26 marca 2007

11 kwietnia (środa) o godz. 18.00 wystąpią w sali koncertowej Państwowej Szkoły  Muzycznej hiszpański zespół „Big Band” oraz orkiestra. Są to dwie grupy istniejące przy Szkole Muzycznej im. Lusisa Morondo z Navarry (Hiszpania).

Program przedstawia sie następujaco:
Repertuar grupy “Big Band”

ESPERANZA John La Barbera
GENTLE RAIN Luis Bonfa
BEMBA COLORA Celia Cruz
COMO FUE Ernesto Duarte
SWEET CHILE OF MINE Guns´n ´ Roses
LIVIN´ON A PRAYER Bon Jovi

Śpiewa: Mari Mar Ruiz
Tańczą: Marìa Mercedes Garcìa y Fernando Eugui
Dyrygent: Marcelo Escrich

Repertuar zespołu

SANTANA Giancarlo Gazzani
-Flor de Luna
-Oye como va
-Europa
-Smooth

LA DOMINGUERA Silvano Cervantes
AIRES VASOCOS NÂş 2 José Franco
LA BODA DE LUIS ALONSO G.GimĂŠnez

Balet de Pilar Aguirregomezcorta: Eva MÂŞ GimĂŠnez yAinara Pedrazo
Grupo Tańca z Baranain
Dyrygent:JoaquĂn Lecumberr

Początki Szkoły Muzycznej im. Luisa Morondo w Baranain (Navarra) sięgają 1974 roku, przebiegając przez wiele różnych etapów i sposobów organizacji. Jest placówką miejską związaną od zawsze z Ayuntamiento de Baranain (znajduje się w Comarca de Pamplona) i wspieraną jako jedno z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie miasta.
Szkoła liczy aktualnie 930 uczniów, którzy znajdują się pomiędzy 5 i 18 rokiem życia. Pobierają naukę w zakresie niemal wszystkich przedmiotów instrumentalnych, a sama liczba uczniów w każdym z nich odpowiada niezbędnej frekwencji potrzebnej do tworzenia odpowiednich grup muzycznych, zawsze zachowując równowagę w proporcji uczniów studiujących w różnych klasach instrumentu.
Jedną z najważniejszych cech szkoły jest jej podstawowa przesłanka wskazująca na muzykę jako doskonały środek na poznanie innych kultur, stąd też w ciągu wielu lat działalności były podejmowane liczne wymiany, podróże artystyczne i wszystko to, co może pomóc uczniom w zdobyciu wspomnianego poznania bogatego świata wielu kultur. W tę dynamikę wpisuje się dwukrotny udział szkoły w Programie „Młodzi z Europą”, realizując dwa projekty wymiany z dwoma miastami francuskimi, Cannes oraz Pau.
Do szkoły tej uczęszczają uczniowie, którzy choć studiują muzykę w sposób profesjonalny, to jednak nie dla celów profesjonalnych. Poprzez różne grupy i w celu poszerzenia naszej kultury przez muzykę, szkoła prezentowała się w niemal wszystkich prowincjach hiszpańskich, a także w wielu miastach Portugalii, Niemiec i Francji.