Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Godna pochwały inicjatywa

Magdalena Grzywacz / 10 września 2016

Biskup płocki Piotr Libera poparł starania burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego zmierzające do budowy na polu Bitwy pod Mławą symbolicznego cmentarza upamiętniającego żołnierzy Armii Modlin. Każdy obywatel Polski będzie mógł ufundować tam krzyż.

Burmistrz Mławy już od lat podejmuje starania zmierzające do otwarcia w Uniszkach Zawadzkich cmentarza wojskowego upamiętniającego żołnierzy Armii Modlin. Inicjatywa zyskała poparcie wielu autorytetów, niedawno zaś do tego zaszczytnego grona dołączył Biskup Płocki Piotr Libera.

„W pełni popieram ten pomysł wpisujący się w działania utrwalające pamięć historyczną narodu polskiego” – napisał w liście skierowanym do burmistrza Sławomira Kowalewskiego biskup Libera. Stwierdził także, że godną pochwały inicjatywą byłoby nieodpłatne przekazanie miastu Mława przez Agencję Nieruchomości Rolnych działki położonej w gminie Wieczfnia Kościelna, na której wspomniana nekropolia ma powstać (rozmowy w tym zakresie władze miasta i sąsiedniej gminy prowadzą z ANR od kilku lat). „Życzę, aby pomyślnie udało się sfinalizować te szczytne plany” – czytamy w piśmie hierarchy.

Magdalena Grzywacz/RP UMM