Gimnazjum nr 2 odnosi kolejny sukces - Mamy mistrzów Mazowsza | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Gimnazjum nr 2 odnosi kolejny sukces - Mamy mistrzów Mazowsza

root@npc.pl / 15 czerwca 2011

W dniu 8 czerwca w Siedlcach odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza. Na zawodach tych licznie reprezentowane było Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie. Reprezentacja naszej szkoły liczyła 14 osób, które zostały wyłonione na zawodach rejonowych w Ciechanowie. Uczniowie startowali w konkurencjach biegowych i skocznościowych. Start naszej reprezentacji był bardzo udany, poprzez zdobycie trzech medali. Złoto w skoku w dal zdobył Rafał Sulwirski, skacząc 6 metrów i 30 centymetrów, czym ustanowił swój rekord życiowy. Natomiast w biegu na 100 metrów Michał Jakowienko uzyskał czas 11,68,również rekord życiowy. Czas ten dał Michałowi srebrny medal. Brązowy medal w biegu na 800 metrów zdobył Mateusz Sychowski, który czasem 2,05 również pobił rekord życiowy. Oprócz medalistów pozostali uczniowie wypadli bardzo pozytywnie, np. sztafeta 4x100 metrów czasem 48,61 również ustanowiła swój rekord życiowy.
Tym samym były to najbardziej udane Mistrzostwa Mazowsza w historii naszego gimnazjum.