Gimnazjum nr 1 najlepsze w powiecie w sportowej rywalizacji | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Gimnazjum nr 1 najlepsze w powiecie w sportowej rywalizacji

Klaudia Sieradzka / 07 listopada 2014

Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika triumfowało w powiatowej rywalizacji sportowej szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014 . Minione miesiące okazały się wyjątkowo udane dla naszych sportowców na różnych arenach sportowych. Błyszczeli począwszy od mistrzostw powiatu mławskiego, a skończywszy na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Sukcesy odnoszone na tych ostatnich zawodach były najwyżej ocenione przez prowadzący klasyfikację szkół, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy . Nasze gimnazjum nie próżnowało na tym polu – najważniejsze osiągniecie zanotowały piłkarki ręczne. Po raz drugi w historii sięgnęły po brązowy medal najważniejszej imprezy sportowej dla młodzieży szkolnej na Mazowszu. Trzydniowy turniej w Radomiu podopieczne Katarzyny Próchniak zaczęły od porażki z Karczewem. Jednak potem już częściej wygrywały, łącznie z meczem o III miejsce z Siedlcami. Katarzyna Kucka została wybrana do trójki najlepszych zawodniczek imprezy. Oprócz niej na igrzyskach wystąpiły Weronika Tabakowska, Dagmara Bogusławska, Maria Zembrzuska, Natalia Matuszewska, Aleksandra Matuszewska, Weronika Rychcik, Weronika Dębska, Anna Różycka oraz Beata Kryśkiewicz.

Na igrzyskach rywalizowali z powodzeniem także lekkoatleci. Podczas finałowych zawodów zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej na 112 sklasyfikowanych szkół. Pod względem indywidualnym najlepiej poszło Piotrowi Tyszce oraz Adrianowi Sztolsztejnerowi. Zajęli czwartą lokatę, odpowiednio w biegu na 100 i 400 metrów. Na piątym miejscu ukończył konkurs skoku w dal, Łukasz Jędrzejewski. O pięć centymetrów wyprzedził szóstego w klasyfikacji Przemysława Obłąkowskiego. Jako ósmy linię mety przekroczył w biegu na 300 metrów Oskar Nowakowski.Ostatnim zawodnikiem, który punktował w naszej reprezentacji był Kacper Frąckiewicz. Pierwszoklasista ukończył bieg na 1000 metrów na dwunastej pozycji.

Nie można zapomnieć o zdobyciu przez dziewczęta mistrzostwa rejonu ciechanowskiego w dwuboju nowoczesnym. Z kolei piłkarki nożne uplasowały się na drugim miejscu w halowych mistrzostwach powiatu rozegranych na Mławskiej Hali Sportowej.

W klasyfikacji szkół Powiatowego Szkolnego Zespołu Sportowego, Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika wyprzedziło trzynaście szkół z terenu powiatu mławskiego. Na drugim miejscu uplasowało się mławskie Gimnazjum nr 2, a na trzecim Gimnazjum Stupsk.

Jeśli chodzi o dokonania w ramach XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gimnazjum nr 1 zostało sklasyfikowane na 23. pozycji. Tak wysoko nie była żadna szkoła z powiatu mławskiego. Nasi uczniowie zdobyli 21 punktów – w sumie w minionym sezonie  punktowały aż 282. placówki.