ETM 2023. Światowy Dzień bez Samochodu i ostatnia szansa na wygranie gadżetów! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

ETM 2023. Światowy Dzień bez Samochodu i ostatnia szansa na wygranie gadżetów!

Krzysztof Napierski / 22 września 2023

Dziś – 22 września – Światowy Dzień bez Samochodu. Warto go uczcić, przesiadając się z auta do komunikacji miejskiej lub korzystając z pojazdów napędzanych siłą mięśni. Dziś też ostatnia szansa na wygranie gadżetów w organizowanym przez nas facebookowym konkursie związanym z Europejskim Tygodniem Mobilności. Zapraszamy!

Przypominamy, że jeszcze tylko dziś przejazdy autobusami Mławskiej Komunikacji Miejskiej są bezpłatne dla każdego. Od soboty 23 września, standardowo, bezpłatne będą wyłącznie dla mieszkańców Mławy posiadających Kartę Mławiaka oraz osób ustawowo zwolnionych z opłat za przejazd.

Również do dziś można brać udział w naszym konkursie „Wieczór przy świecach” ogłoszonym na profilu facebookowym Miasto Mława (post z 15 września 2023 r.). Wystarczy spędzić wieczór bez telefonów, telewizorów, oświetlenia i innych urządzeń zasilanych przez prąd, zrobić sobie zdjęcie z takiego „wieczoru przy świecach” i udostępnić je w komentarzu pod postem. Dla każdego, kto weźmie udział w naszej zabawie, mamy gadżety promujące kampanię Europejski Tydzień Mobilności przekazane nam przez Ministerstwo Infrastruktury (na zdjęciu). Nagrody przekazujemy uczestnikom konkursu do momentu wyczerpania zapasów.

Europejski Tydzień Mobilności to sztandarowa kampania Komisji Europejskiej na rzecz podnoszenia świadomości na temat zrównoważonej mobilności w miastach. Promuje zmianę zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego i innych czystych, inteligentnych rozwiązań transportowych. W tym roku przebiega pod hasłem „Oszczędzaj energię”. Koordynatorem kampanii na terenie Polski jest Ministerstwo Infrastruktury.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do działań zaproponowanych przez Miasto Mława w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności!

KN / KSM

Mobility Action