Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

EDJO w Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie

Marzena Długokęcka / 12 października 2021

Europejski Dzień Języków Obcych jest świętowany w ZPO nr 4 w Mławie już od kilku lat. Z okazji 20. urodzin EDJO odbyły się w szkole liczne uroczystości. Tegoroczne obchody były huczniejsze, niż zwykle - trwały bowiem cały tydzień. Podczas lekcji języka angielskiego i niemieckiego, wszystkie klasy 1-8 przygotowały prezentacje, plakaty oraz pokazy. Odbyły się lekcje kulturowe z możliwością degustacji potraw, charakterystycznych dla wielu krajów europejskich. Zwieńczeniem całego tygodnia obchodów było ustawienie "ściany wyrazowej", jako symbolu różnorodności językowej i kulturalnej Starego Kontynentu. Jak przystało na urodziny, było smacznie, wesoło i kolorowo.

W organizację obchodów 20 urodzin EDJO włączyli się wszyscy nauczyciele języków obcych uczący w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Rudnickiej:
Język angielski
M.Daszkiewicz –Kramkowska,  R.Kaczmarczyk , A. Zbrzyska
Język  niemiecki
B. Ciesielska- Betlińska, A. Maćkowska, M. Kowalewska, koordynatorem projektu była A.Karwińska  nauczyciel j. angielskiego.

Więcej informacji na temat EDJO można znaleźć na stronie: https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/pl-PL/Default.aspx

A  więcej zdjęć z naszych obchodów znajduje się na profilu FB szkoły: https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Plac%C3%B3wek-O%C5%9Bwiatowych-nr-2-w-M%C5%82awie-1690069374611407

Źródło: SP nr 4 w Mławie