Dziewiąte zwycięstwo w sezonie "Mławianki" | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie "Mławianki"

Agnieszka Puzio-Dębska / 13 maja 2024

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie zanotowali piłkarze Mławianki. Na swoim boisku okazali się lepsi od konkurentów z Białobrzegów. O sukcesie podopiecznych Michała Kolanowskiego przesądziła akcja z początku drugiej połowy.

W 52. minucie Adam Stefański wypatrzył wbiegającego  pole karne Mateusza Markowicza. Kapitan Mławianki, nominalny obrońca, zachował się jak rasowy snajper. Przymierzył precyzyjnie w długi róg.

Mławianie mogli wyjść na prowadzenie już w pierwszej odsłonie. Niestety Gabor Grabowski nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. Zmylił bramkarza, ale uderzył mocno w poprzeczkę.

Ostatecznie skromną przewagę udało się dowieźć do ostatniego gwizdka arbitra. Pomogli w tym przeciwnicy z okręgu radomskiego. Zmarnowali bowiem aż dwie jedenastki. Za pierwszym razem na drodze piłki stanął niezawodny Norbert Florczak. Natomiast przy drugiej próbie pomógł mu konkurent. Uderzył z całych sił nad bramką.

Mławianka Mława – Pilica Białobrzegi 1:0 (0:0)
Mławianka: Florczak – Markowicz, Mikołajewski, Smirnov, Hurenko, Jońca (62. Masalov), Hreben, Stefański, Karol (31. Kurowski), Grabowski (69. Zielski), Odillon

Materiał nadesłany od Miejskiego Klubu Sportowego Mławianka Mława (zdjęcia: Bogdan Jakubowski)