Dworzec Zintegrowany w perspektywie 3 lat | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Dworzec Zintegrowany w perspektywie 3 lat

Magdalena Grzywacz / 25 września 2013

Koncepcja zespołu obiektów łączących funkcje dworca kolejowego
i autobusowego, centrum handlowego oraz budownictwa mieszkaniowego zaproponowana przez oferenta, firmę Az-Bud z Szydłówka, zyskała aprobatę komisji przetargowej Urzędu Miasta Mława. Wkrótce Burmistrz Sławomir Kowalewski podpisze porozumienie w sprawie dzierżawy terenu, na którym stanie Dworzec Zintegrowany.

Na ogłoszony 10 września br. drugi przetarg dotyczący dzierżawy terenu pod Dworzec Zintegrowany wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją spółka cywilna Az-Bud Stanisława Andrzeja Zaborowskiego i Zdzisława Cechowskiego z siedziba w Szydłówku.

Powołana przez Burmistrza Miasta Mława komisja przetargowa, pod przewodnictwem Zastępcy Burmistrza - Janiny Budzichowskiej, przeanalizowała złożoną ofertę wraz z wymaganymi załącznikami. Szczególne zainteresowanie wzbudziła koncepcja budowy  wielofunkcyjnego zespołu obiektów łączącego funkcje dworca kolejowego i autobusowego, funkcje handlowo-usługowe z dopuszczeniem funkcji budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego. Członkowie komisji spotkali się z oferentem, który zreferował plan zagospodarowania 4 hektarów położonych na terenie Mławy w rejonie Os. Książąt Mazowieckich i planowanej Al. św. Wojciecha. Wydzierżawienie tej nieruchomości ma nastąpić na 10 lat.

Komisja przetargowa po wnikliwym przeanalizowaniu oferty zdecydowała, że w przeciągu miesiąca zostanie podpisane miedzy stronami porozumienie dotyczące dzierżawy terenu. Będzie ono zawierało praktyczne ustalenia dotyczące realizacji inwestycji, m.in. wzajemne zobowiązania stron, uwagi do przedstawionej koncepcji i terminy realizacji poszczególnych etapów przedsięwzięcia.

Od momentu podpisania protokołu z przetargu ruszył zegar inwestycji.  Zgodnie z założeniem Dworzec Zintegrowany zostanie wybudowany, oddany do użytkowania i przekazany przez dzierżawcę Miastu do nieodpłatnego używania w terminie do 3 lat od dnia zawarcia umowy dzierżawy jako pierwszy etap budowy Centrum Handlowo-Usługowego.

Przypomnijmy, iż  projekt zespołu obiektów, który stanie w rejonie Osiedla Książąt Mazowieckich ma być konsultowany w fazie projektowania i uzgadniany z Burmistrzem Miasta Mława. Drogi publiczne oraz gminne sieci uzbrojenia technicznego terenu zostaną wybudowane przez miasto. Pozostałe drogi, ciągi piesze, przejścia oraz budowle i urządzenia niezbędne do funkcjonowania Centrum Handlowo-Usługowego zostaną wybudowane przez dzierżawcę.

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM