Dojrzali chętnie studiują – inauguracja UTW | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Dojrzali chętnie studiują – inauguracja UTW

Magdalena Grzywacz / 01 października 2015

W piątek 2 października 2015 r. rozpoczyna się kolejny rok działalności Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mławie. 173 studentów już zapisało się na pierwszy semestr.

Inauguracja roku akademickiego odbędzie się 2 października 2015 r. o godzinie 16:00 w siedzibie  Zamiejscowego Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, w Mławie przy ul. Warszawska 52.

Powita wszystkich  doc. dr Leszek Zygner, Rektor PWSZ w Ciechanowie oraz dyrektor Stacji Naukowej im. prof. Stanisława Herbsta w Mławie. Następnie wykład inauguracyjny wygłosi Robert Zaborowski. Temat prezentacji: „Mława 1939” związany jest z pracą i pasją prelegenta – historią naszego miasta. Robert Zaborowski jest konserwatorem zabytków i jednym z liderów grupy „Mława Miasto Zabytkowe”, która przygotowała film „Mława, Mielau, Mława”. Oparty na archiwaliach obraz przedstawia losy okupowanego miasta. Wymowę czarno-białych fotografii i urywków filmów podkreśla  muzyka stworzona przez Janusza Prusinowskiego. Podczas inauguracji odbędzie się pokaz filmu „Mława, Mielau, Mława”.

Przypomnijmy: Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w Mławie w 2008 r. z inicjatywy pracowników Zamiejscowego Wydziału Humanistycznego w Mławie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie oraz władz Mławy. Uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła się 28 lutego 2008 r. Początkowo wykładowcami UTW byli pracownicy PWSZ, a jego pierwszym kierownikiem dr Grzegorz Mędykowski z Wydziału Humanistycznego. W 2010 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku został włączony do struktur Stacji Naukowej im. Prof. St. Herbsta, a jego kierownikiem został dyrektor Stacji i zarazem rektor PWSZ – doc. dr Leszek Zygner. Zajęcia na UTW prowadzą zarówno pracownicy Stacji Naukowej i PWSZ, jak i osoby spoza uczelni. Uniwersytet liczy obecnie ponad 173 słuchaczy, wśród których przeważają mieszkańcy Mławy.

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM