Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Bohater ON w Twojej Szkole 2021

Marzena Długokęcka / 01 grudnia 2021

     Zespół Placówek Oświatowych nr2  już kolejny raz bierze udział w projekcie "BohatrON w Twojej Szkole 2021" , który jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON –włącz historię!
   Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
    W październiku i listopadzie uczniowie w poszczególnych klasach zostali wprowadzeni w tematykę Powstania Warszawskiego ze szczególnym uwzględnieniem losów i bohaterskiej postawy Powstańców Warszawskich. Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i przejęciem obejrzeli  przedstawienie dla najmłodszych "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Po projekcji,  dzieci wykonały rysunki i kolorowanki. Niektórzy z nich zastanawiali się, czy ich dziadkowie walczyli w czasie wojny i obiecali sobie, że muszą koniecznie z nimi o tym porozmawiać. Wrócili też pamięcią do czytanej wcześniej lektury "Asiunia"  J.Papuzińskiej.
    W klasie VIIa na lekcji historii uczniowie obejrzeli odcinek programu "Co to za historia? autorstwa Arkadiusza Patery, dotyczący powstania. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i przygotowali wylosowane wcześniej zagadnienia dotyczące Powstania Warszawskiego. Podsumowaniem projektu było zaprezentowanie prac i dyskusja nad losami powstania i powstańców.  
   Ponadto uczniowie klas 2-8 wykonali piękne kartki z życzeniami dla naszych dzielnych Bohaterów, które zostały przesłane na adres Fundacji Sensoria.

źródło: ZPO nr 2