Muzykę Tekli Bądarzewskiej można tańczyć, malować a nawet zaznaczać na mapie. Najlepiej wiedzą o tym przedszkolaki z warszawskiego przedszkola „Zielony Zakątek” i ich wychowawczynie. O swych doświadczeniach związanych z edukacją muzyczną przedszkolaków opowiadała nauczycielom z mławkich szkół Beata Michalec.
Autorka książki „Tekla z Bądarzewskich Baranowska. Autorka nieśmiertelnej La priere d'une vierge. Miejsca, czas i ludzie" w tym miesiącu dwukrotnie gościła w naszym mieście. 10 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej Ii II stopnia odbyło się spotkanie promocyjne biografii XIX-wiecznej kompozytorki połączone z koncertem jej utworów w wykonaniu Joanny Maklakiewicz. Spotkanie z nauczycielami miało nieco inny charakter. Odbyło się w piątek 16 listopada w Sali na Piętrze Mławskiego Domu Kultury. W pierwszej części Beata Michalec przedstawiła fakty z życia Bądarzewskiej, zaprezentowała dorobek kompozytorki, opowiadała o sukcesie jej utworów na całym świecie. W drugiej części autorka - równocześnie dyrektor warszawskiego przedszkola „Zielony Zakątek”, opowiedziała o swych doświadczeniach z pracy z maluchami i muzyką Bądarzewskiej. – Jej utwory podobają się dzieciom, relaksują je, wyciszają – opowiadała Beata Michalec równocześnie pokazując zdjęcia i prezentując filmy z zająć w przedszkolu.
Razem z prowadzącą spotkanie Joanną Pieciukiewicz, reżyserem filmów dokumentalnych i członkiem Komitetu Honorowego Przywracania Pamięci Tekli Bądarzewskiej, zaproponowała mławskim pedagogom kilka rozwiązań do wykorzystania w pracy z dziećmi.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali promocyjne egzemplarze biografii „Tekla z Bądarzewskich Baranowska. Autorka nieśmiertelnej La priere d'une vierge. Miejsca, czas i ludzie".
Sprzedaż książek Beaty Michalec rozpocznie się 15 grudnia. Będą one dostępne także w mławskich księgarniach.