Adrian Świderski czwarty na Mistrzostwach Świata | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Adrian Świderski czwarty na Mistrzostwach Świata

Magdalena Grzywacz / 04 września 2015

Po czerwcowym sukcesie na Mistrzostwach Polski Mławianin, Adrian Świderski świetnie wystartował w Mistrzostwach Świata oraz w Pucharze Świata Masters w kolarstwie szosowym.

Zawody odbyły się  w miejscowości  St. Johan w Austrii.  Malownicza trasa biegła po górskim regionie Tyrolu. Do pokonania kolarze mieli trzy rundy, ogółem 112 kilometrów. Na starcie pojawili się zawodnicy z Austrii, Niemiec, Włoch, Turcji, Szwajcarii oraz z Polski. 23 sierpnia, startując w Pucharze Świata, nasz reprezentant zajął 13 miejsce. Pierwszy w tym wyścigu był Dandrea Alessandro z Włoch z czasem 2:42:05. Adrian z czasem 2:52:16 miał nieco ponad 7 minut straty do lidera.

Niespełna tydzień później - 29 sierpnia, odbyły się Mistrzostwa Świata. - Zająłem 4 miejsce, najgorsze dla sportowca – podsumowuje Świderski. Jako pierwszy do mety dojechał Belg – Mercken Kenneth (2:52:36), za nim reprezentant polski Daniel Chądzyński (2:52:50). Jako trzeci metę przekroczył Denis Sosnovshcheenko z grupy włoskiej, z tym samym czasem co Świderski – 2:54:21.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2015 r. Adrian Świderski zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigu punktowym kat. M30 na łódzkim torze Sportowego „Społem” oraz brązowy medal w konkurencji sprintu drużynowego  jako członek Danielo Sport Team.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!