Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Gdzie plastik, gdzie popiół, a gdzie elektroodpady?

Krzysztof Napierski / 22 listopada 2022

Przypominamy, że od 1 lipca 2020 r. wszyscy mieszkańcy są zobowiązani do selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Od niedawna mają też możliwość wrzucania elektroodpadów do czerwonych pojemników rozstawionych na terenie miasta. Od 1 stycznia 2023 r. natomiast osoby produkujące popiół będą miały obowiązek wyrzucać go do nowych, szarych pojemników.

Do żółtego worka lub pojemnika wrzucamy odpady z tworzyw sztucznych, metali i wielomateriałowe (nie myjemy – opróżniamy i zgniatamy), do niebieskiego – odpady z papieru (papier musi być suchy), do zielonego – odpady ze szkła (obowiązkowe jest opróżnianie szkieł przed wyrzuceniem), do brązowego – bioodpady, do czarnego (tu: tylko pojemnika) – odpady zmieszane, a do szarego (tu: tylko pojemnika) od 1 stycznia 2023 r. – popiół (więcej na temat tego ostatniego – TUTAJ). Do żadnego z nich nie powinno się wyrzucać odpadów budowlanych i rozbiórkowych, elektrośmieci, przeterminowanych leków i chemikaliów, igieł i strzykawek, zużytych opon, pojemników po aerozolach, akumulatorów i baterii, odpadów wielkogabarytowych oraz tekstyliów – te należy dostarczać do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych przy ul. Płockiej 102 w Mławie (tel.: 504 232 251). „Ściągawkę” dotyczącą segregowania zamieszczamy w pliku do pobrania poniżej.

Dodatkowo osoby chcące pozbyć się elektroodpadów mają od tego roku możliwość wyrzucenia ich do jednego z sześciu czerwonych pojemników (na zdj.) rozstawionych na terenie miasta. Ich lokalizacje są następujące:

  • Osiedle Książąt Mazowieckich – w pobliżu bloku nr 30;
  • ul. Targowa – w pobliżu marketu Carrefour;
  • ul. Mikołaja Kopernika – przy stadionie MOSiR-u;
  • Osiedle Młodych – w pobliżu bloku nr 4;
  • ul. Stanisława Moniuszki – w pobliżu sklepu Groszek;
  • ul. Studzieniec – w pobliżu marketu Bricomarche.

Ponadto mieszkańcy mają do dyspozycji pojemniki na odzież, które już od lat zdążyły się wpisać w krajobraz naszego miasta.

Zachęcamy do korzystania!

KN / KSM