Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Zwróć uwagę na potrzebujących pomocy!

Urszula Adamczyk / 20 listopada 2023

Okres jesienno-zimowy, to czas, kiedy powinniśmy wykazać się większą wrażliwością obserwując otoczenie. Bezdomni, osoby starsze i samotne – to grupy, które w tym czasie są w sposób szczególny narażone na wychłodzenie. Gdy temperatury spadają poniżej zera, brak dachu nad głową, ciepłego jedzenia lub opału może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Burmistrz Miasta Mława zwraca się z prośbą do mieszkańców, aby w przypadku zaobserwowania sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia kogokolwiek, bezzwłocznie informowali o tym służby socjalne i porządkowe.

– Już w tej chwili codziennie patrolujemy miejsca, gdzie czasowo pomieszkują osoby bezdomne. Kilkakrotnie proponowaliśmy transport do ośrodka w Miączynie. Na razie nasze propozycje są odrzucane. Prewencyjnie na bieżąco monitorujemy pustostany, ogródki działkowe, piwnice. Czekamy też na sygnały od mieszkańców – informuje Marek Wysocki, Komendant Straży Miejskiej w Mławie.

Przypominamy, że osoby bezdomne z terenu Miasta Mława mogą znaleźć schronienie w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Miączynie Dużym 26, 06-550 Szreńsk, prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „MAR-KOT” ul. Kopernika 2, 05-850 Ożarów Mazowiecki zgodnie z podpisaną umową na 2021r. oraz na podstawie decyzji kierującej wydanej przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie lub osobę upoważnioną. Przyjęcia dokonywane są przez całą dobę, w sprawie przyjęć należy kontaktować się pod numerem tel.: 23 654 35 60 od pn. do pt. w godz. 800-1600 lub pod numerem tel. 512-578-058 lub nr 518 659 177 i 513 716 095.

Do dyspozycji mieszkańców jest także Straż Miejska (nr tel. 986) oraz Policja (nr tel. 112).

Magdalena Grzywacz