Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Zaśpiewajmy hymn 11 listopada

Magdalena Grzywacz / 02 listopada 2020

Tegoroczne obchody 11 listopada będą miały inną formę niż dotychczas. Nie organizujemy spotkania mieszkańców w parku miejskim i jedynie burmistrz Sławomir Kowalewski wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Lechem Prejsem złożą przed pomnikiem Marszałka wiązankę kwiatów.  Mamy jednak propozycję dla wszystkich: w samo południe 11 listopada uczcijmy Narodowe Święto Niepodległości, śpiewając wspólnie hymn Polski. Nie zapomnijmy o wywieszeniu biało-czerwonych flag!

- Ze względu na sytuację epidemiczną nie możemy zgromadzić się jak co roku pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w parku miejskim, aby wspólnie uczcić święto wszystkich Polaków – 11 listopada, rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Możemy jednak zjednoczyć się we wspólnym śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego – mówi Sławomir Kowalewski, Burmistrz Miasta Mława.

Dokładnie o godzinie 12:00 11 listopada stańmy w otwartych oknach lub na balkonach i wspólnie zaśpiewajmy hymn Rzeczpospolitej Polskiej. W ten sposób damy wyraz naszego szacunku dla Polski i jej historii, ale także – mimo izolacji i braku możliwości zgromadzania się – będziemy mieli okazję podtrzymać więź naszej wspólnoty.

Do śpiewania zachęcą nas pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Mławie, którzy 11 listopada dokładnie o 12:00 rozpoczną śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego z balkonu MDK. Będzie można zobaczyć ich na żywo na profilu  facebookowym tej instytucji –  MDK Mława.

Inicjatywa Burmistrza Miasta Mława wpisuje się w ogólnonarodową akcję „Niepodległa do hymnu”, która z powodzeniem jest organizowana od 2018 roku. Więcej informacji na temat tej akcji jest dostępnych TUTAJ. https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-2020-dolacz-do-akcji/ W plikach do pobrania publikujemy słowa hymnu państwowego oraz nuty rozpisane na głos i na fortepian.

Tradycyjnie, jak zawsze z okazji świąt państwowych, prosimy mieszkańców Mławy o wywieszenie 11 listopadach biało-czerwonych chorągwi. Przypomnijmy, że w ostatnich latach rozdaliśmy ponad 700 flag, które trafiły do mieszkańców Mławy i instytucji.

Magdalena Grzywacz/KSM UMM