Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Z Dreptusiem po Mławie. Czy odpowiesz na wszystkie pytania?

Krzysztof Napierski / 16 lutego 2023

Zapraszamy do zwiedzania Mławy w zupełnie nowej formule. Dwie ciekawe piesze trasy wycieczkowe po naszym mieście wytyczył w ramach swojego ogólnopolskiego projektu TRIP z Dreptusiem – Turystyczna Rodzinna Impreza Plenerowa – Dariusz Mazurek. Zostały one przygotowane w formie gry miejskiej, z zaznaczonymi na mapie ciekawymi miejscami  – punktami kontrolnymi – na których należy wykonać jakieś zadanie – zwykle odpowiedzieć na pytanie lub dopasować zdjęcie. Tym, co wyróżnia tę grę od innych jest to, że odpowiedzi na pytania znajdują się na miejscu – wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Pierwsza trasa – „Z dworca na rynek” – ma długość 3,2 km i prowadzi, jak sama nazwa wskazuje, z dworca kolejowego Mława do Starego Rynku. Z kolei druga, licząca 3,6 km „Święty Wojciech i dwie wieże”, pozwala dokładnie poznać centrum naszego miasta.

Trasy można pobrać ze strony internetowej dreptuś.pl, tutaj:

lub zgłosić się po nie w godzinach pracy do Urzędu Miasta Mława (ul. Stary Rynek 19, pokój nr 5).

Odpowiedzi na pytania, jako potwierdzenie przebycia trasy, prosimy przesyłać do organizatora, na adres mailowy: trip [dot] pocztaatonet [dot] pl lub za pomocą dostępnego na stronie dreptuś.pl formularza. Przesłanie odpowiedzi jest równoznaczne ze zgodą nadawcy na publikację na liście osób, które przebyły trasę, na stronie dreptuś.pl.

Aby zabawie dodać kolorytu, dla najbardziej wytrwałych i spostrzegawczych spacerowiczów będziemy mieli zestawy gadżetów promocyjnych Miasta Mława. Otrzymają je osoby, które pokonają przynajmniej jedną całą trasę i odpowiedzą prawidłowo na co najmniej 75 procent dotyczących jej pytań. Osoby zainteresowane otrzymaniem gadżetów prosimy o dostarczenie potwierdzenia przebycia trasy w formie rozwiązanych zadań do Urzędu Miasta Mława (ul. Stary Rynek 19, pokój nr 5) lub przesłanie ich na adres mailowy infoatmlawa [dot] pl (w tytule wiadomości prosimy napisać: Z Dreptusiem po Mławie, a w treści podać adres korespondencyjny do wysyłki gadżetów).

Więcej informacji o Dreptusiu i Turystycznej Rodzinnej Imprezie Plenerowej można znaleźć na stronie dreptuś.pl. Obecnie jest tam dostępnych ponad 160 różnego rodzaju tras (piesze, rowerowe, Dolina Bugu) na terenie całej Polski. Panu Dariuszowi Mazurkowi gratulujemy świetnej inicjatywy i dziękujemy za włączenie Mławy do swojego turystycznego projektu.

Udział w zabawie jest bezpłatny.

Krzysztof Napierski / KSM

fot.: Joanna Dorota Kucińska