Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

X edycja Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej

Agnieszka Puzio-Dębska / 27 czerwca 2022

W 2022 r. odbyła się jubileuszowa,  już X edycja Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej, której organizatorem było Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej. Była adresowana  do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Mławy i powiatu mławskiego. Z nadesłanych 105 prac plastycznych do udziału w warsztatach zakwalifikowało się 24 uczestników.

W dniach 10 - 11 czerwca 2022 r. odbyły się warsztaty plastyczne, do  których przystąpiło 19 uczestników, w kategorii szkół podstawowych 16 uczniów oraz 3 uczestników ze szkół ponadpodstawowych. Najmłodszą uczestniczką była Julia Magdalińska z kl. II a, najstarszą Patrycja Kawecka z kl. III LO.

W pierwszym dniu warsztatów, 10 czerwca artysta malarz Zdzisław Kruszyński zapoznał uczestników z farbami i narzędziami do malowania, powiedział o barwach  i kompozycji w malarstwie. Uczestnicy wykonywali pracę „Mój ulubiony kwiat” z wykorzystaniem trzech podstawowych kolorów. W drugim dniu, 11 czerwca uczestnicy wykonywali prace z wykorzystaniem całej gamy kolorów. Tematy: „Moje ulubione zwierzę”,  inspiracja wystawą „Mazowsze w spódnicy”, „Moja lalka”.  Na zakończenie odbyła się wspólna dyskusja, podsumowanie prowadzącego warsztaty oraz ocena prac przez uczestników.

Jury w składzie: Zdzisław Kruszyński, Dorota Klimek, Ewa Katarzyna Luks przyznało:

Kategoria kl. I – III szkoły podstawowe:

I miejsce
Barbara Kordulewska – kl. III SP 6  
Julia Magdalińska – kl. II SP 2  
Dominika Rudnicka – kl. III SP Szydłowo

Kategoria kl. IV – VIII szkoły podstawowe:

I miejsce
Gabriela Sosińska – kl. V SP 7   
Aleksandra Feliś – kl. V SP 4
Julia Klejna – kl. IV KSP   
Karolina Pieńkosz – kl. IV KSP
Zofia Kordulewska – kl. VI SP 6

II miejsce
Aleksandra Kaźmierska – kl. IV SP 3
Kinga Przyborowska – kl. VII SP 4
Maja Żochowska – kl. V SP 6

III miejsce
Marta Rachuba – kl. V SP Dębsk
Wyróżnienie
Julia Maciejewska – kl. VII SP 3   
Daria Waśniewska – kl. VII SP 3   
Natalia Jakubowska – kl. VII SP 3 (1 praca, obecna jeden dzień)

Kategoria  - szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce
Kinga Kiszko – kl. II LO   
Patrycja Kawecka – kl. III LO   
Nikola Raimondi – kl. I LO  (1 praca, obecna jeden dzień)

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe podczas uroczystego finału X edycji Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej, który odbył się 19 czerwca 2022 r. w Zabytkowym Parku Miejskim w Mławie – Estrada im. Tekli Bądarzewskiej. Fundatorem nagród był Urząd Miasta Mława i Starostwo Powiatowe w Mławie.
Uczestnicy i ich rodziny oraz zgromadzona publiczność obejrzeli wernisaż prac.

Finał uświetnił koncert w wykonaniu Iwony Siwiec i jej córki Natalii Siwiec. Obu paniom akompaniowała prof. Ewa Szpakowska.

Zadanie "X edycja Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudnickiej - Cybisowej" współfinansowano ze środków Samorządu Miasta Mława.