Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wyróżnienie w konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” dla ZS 4

Agnieszka Puzio-Dębska / 24 listopada 2021

Bezinteresownie pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą pomoc potrzebującym, budują więzi oparte na zaufaniu i solidarności – tacy są wolontariusze z Mazowsza, w tym i z Mławy. Ich zaangażowanie i altruizm warto propagować i nagradzać.

W XI edycji konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” Szkolne Koło Wolontariatu ZS 4 Mława, działające przy Zespole Szkół Nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie otrzymało wyróżnienie w kategorii: wolontariat w szkole i przedszkolu.

Koło wolontariatu ZS 4 Mława od 2017 r współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie. Dzięki tej współpracy wolontariusze mieli więcej możliwości dotarcia do potrzebujących w tym dzieci, seniorów oraz zwierząt. Aktywnie wspierają akcje i święta „nietypowe”: Światowy Dzień Jabłka, Z uśmiechem ci do twarzy, „Razem na Święta”, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu czy „Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowych Skarpetek”. Zaangażowani także w zbiórki pieniędzy dla potrzebujących, plastikowych nakrętek, karmy dla zwierząt i organizują kiermasze i pikniki.

Konkurs ‘Mazowieckie Barwy Wolontariatu” organizowany jest co roku przez Województwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Tegoroczna XI edycja cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, wpłynęło 100 zgłoszeń.

Burmistrz Miasta Mława gratuluje Szkolnemu Kole Wolontariatu w Zespole Szkół Nr 4 w Mławie wyróżnienia,  opiekunom koła umiejętności mobilizowania, inspirowania i zachęcania młodzieży do zaangażowania w działalność pomocową, wolontariuszom -  wrażliwości na potrzeby otoczenia.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku, w X edycji konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” wyróżnienie, również w kategorii: wolontariat w szkole i przedszkolu otrzymało  Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie.