Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

W romantycznym salonie Tekli - koncert

Agnieszka Puzio-Dębska / 17 czerwca 2021

Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej i Miejski Dom Kultury w Mławie zapraszają na Koncert im. Tekli Bądarzewskiej w Romantycznym Salonie.

Utwory Tekli Bądarzewskiej oraz Fryderyka Chopina usłyszymy w najbliższą niedzielę 20 czerwca  2021 r. o godzinie 17:00 na estradzie w parku miejskim.

Wystąpi Michał Jerzy Tyczyński – fortepian.

Koncert będzie również dostępny w internecie on-line. Link do koncertu znajduje się TUTAJ.

Tekla Bądarzewska-Baranowska to polska pianistka, kompozytorka salonowych utworów na fortepian, urodzona ok. 1829 w Mławie. W bieżącym roku przypada 160 rocznica jej śmierci. Rada Miasta Mława uchwaliła że 2021 rok będzie  ustanowiony jej imieniem. Grobowiec kompozytorki przedstawiający młodą kobietę z rulonem nut zatytułowanych po francusku La prière d’une vierge (Modlitwa dziewicy) znajduje się na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Michał Jerzy Tyczyński – pianista, ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest organizatorem Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garglinowicz w Olsztynie. Do jego zainteresowań należy również poezja. Należy do Gdańskiego Klubu Poetów, a ponadto od wielu lat współpracuje ze Związkiem Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.

Koncert odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu z Samorządu Miasta Mława oraz Powiatu Mławskiego.