Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Victor Young Jazz Festival Mława ’21 we wrześniu!

Magdalena Grzywacz / 10 sierpnia 2021

24 i 25 września br. (piątek i sobota) w Miejskim Domu Kultury w Mławie wystąpią: Jan Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne, zespoły Cuban Latin Band oraz Wojciech Konopko – Victor Young Project, a także Trio Kuby Stankiewicza i Grażyna Auguścik.

Trzecia edycja Victor Young Jazz Festival Mława zapowiada się rewelacyjnie. Przez dwa dni odbędą się cztery koncerty, potańcówka w retro stylu, konferencja poświęcona muzyce przedwojennej, warsztaty dla młodzieży i dwa wernisaże wystaw. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie czas we wrześniu i spędzić dwa dni (24-25.09) w miłym towarzystwie, przy świetnej muzyce.

Konferencję poświęconą muzyce przedwojennej i bohaterowi festiwalu – wybitnemu amerykańskiemu kompozytorowi z mławskimi korzeniami Victorowi Youngowi – w piątek 24.09 poprowadzi znany dziennikarz muzyczny Andrzej Winiszewski. On także w sobotę 25.09 przygotuje i przedstawi repertuar potańcówki w przedwojennym stylu. Do tańca zaprosimy przed estradą w parku miejskim. Muzyczną ucztą będą koncerty rewelacyjnych muzyków różnych generacji. Na żywo zobaczymy Grażynę Auguścik, która wystąpi z Trio Kuby Stankiewicza z repertuarem Victora Younga (program przygotowany specjalnie na nasz festiwal). Wielkim wydarzeniem będzie obecność na mławskiej scenie Warszawskiego Combo Tanecznego z liderem – Janem Młynarskim, jednego z najciekawszych wykonawców jazzu tradycyjnego.

Ciekawe interpretacje Younga zaproponują dwie młode formacje, Cuban Latin Band oraz Wojciech Konopko – Victor Young Project. Jesteśmy przekonani: będzie kreatywnie, inspirująco, miło i dźwięcznie.

Dwudniowe wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących w terminie festiwalu wymogów sanitarnych. VYJFM ‘21, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie można obejrzeć na żywo i w sieci, korzystając ze streamingu on-line. Osoby, które chciałyby obejrzeć festiwal, siedząc na widowni Sali kina Kosmos, prosimy o kontakt z Miejskim Domem Kultury. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym nasze wydarzenie może być realizowane. W sprawie wpłat i darowizn prosimy o kontakt w Wydziałem Komunikacji Społecznej i Medialnej Urzędu Miasta Mława (tel. 23 654 33 82 wew. 104).

Organizatorami Victror Young Jazz Festival Mława są Miasto Mława, Fundacja For Art oraz Miejski Dom Kultury w Mławie. Współorganizatorami: Narodowe Centrum Kultury, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Mławski oraz Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Szczegółowy harmonogram stanowi załącznik do tekstu.

Magdalena Grzywacz/KSM