Twoje miejsce.
Twój czas.

Premierowe zwycięstwo Mławianki

Agnieszka Puzio-Dębska / 14 sierpnia 2023

Pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach zanotowali piłkarze Mławianki. Podopieczni Piotra Rzepki zdominowali przebieg rywalizacji z wicemistrzem z poprzedniego sezonu. Pokonali Legionovię Legionowo 3:0, wszystkie bramki strzelając po przerwie.

W pierwszej połowie najbliżej szczęścia był Jakub Tworek. Zdecydował się na strzał z dystansu – piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Ostatecznie wynik meczu otworzył Oleskandr Masalov. Szybko mławianie podwyższyli prowadzenie. Pięknym uderzeniem z dystansu wprost w „okienko” popisał się Stanislav Hreben. Natomiast końcowy sukces przypieczętował Joao Odillon. Napastnik Mławianki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Tworku.

W piątkowe popołudnie nie zawiedli także kibice. Nie szczędzili gardła dopingując swoich piłkarzy. Pomagała im w tym nowa maskotka Mławianki – orzeł Wojtek.

Mławianka Mława – Legionovia Legionowo 3:0 (0:0)
Skład Mławianki: Koliński - Karwowski,  Hurenko, Komorowski, Markowicz, Masalov, Hreben,  Tworek (90. Olczak), Pragacz, Karol (84. Szczerbowski), Odillon