Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Poznajemy twórczość patrona szkoły - Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie

Agnieszka Puzio-Dębska / 22 listopada 2022

Uczniowie z klasy I a Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie w październiku włączyli się do obchodów Święta Szkoły w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  Najpierw obejrzeli prezentację o życiu i twórczości naszego patrona, a następnie wysłuchali  książki napisanej w formie komiksu pt. „120 przygód Koziołka Matołka”.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód poczciwego koziołka, który przemierzając Polskę poprzez liczne przygody uczy dobrych manier, zasad i patriotyzmu, a także śmieszy i bawi. Z dużym zaangażowaniem wykonywały też  interaktywne zadania, wykazując się świetną znajomością wysłuchanej lektury. Na koniec w grupach namalowały wybraną przygodę bohatera książki. Wszyscy doszli do wniosku, że jak poznają już wszystkie litery, to samodzielnie przeczytają kolejne przygody sympatycznego koziołka.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.