Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Pobiliśmy rekord! Na koncie mławskiego sztabu WOŚP jest już 208 000 zł

Urszula Adamczyk / 30 stycznia 2023

Mławianie podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wykazali się ogromną hojnością. W tym momencie na koncie jest 207 821,80 zł! To o 56 000 zł więcej niż przed rokiem. 

W niedzielę 29 stycznia w naszym mieście było bardzo gorąco. Mieszkańcy morsowali, pływali, biegali, grali w kręgle i piłkę nożną – a wszystko na rzecz WOŚP i walki z sepsą. Sportowe wydarzenia ruszyły już rano, a o 14.00 rozpoczął się wielki finał w Mławskiej Hali Sportowej. Występy naszych przedszkolaków i uczniów, stoiska stowarzyszeń i kół gospodyń z powiatu mławskiego oraz licytacje przyciągnęły tłumy.

Najwyżej wylicytowanym przedmiotem było złote serduszko WOŚP, jedno ze stu w całej Polsce, podarowane sztabowi w Mławie przez Jurka Owsiaka. Osiągnęło cenę 10 000 zł.

Mławianie chętnie licytowali gadżety fundacji, zwłaszcza koszulki oraz vouchery na usługi lokalnych firm i przedsiębiorstw. Jedną z wyższych cen – 2 500 zł – uzyskała roczna wejściówka na obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Za 700 zł został sprzedany bilet na obejrzenie występu Arkadiusza Jaksy Jakszewicza w towarzystwie burmistrza Sławomira Kowalewskiego (artysta wystąpi  w Mławie 5 kwietnia).

W mławskim sztabie pracowało ponad 300 wolontariuszy! Szefem był zastępca burmistrza Szymon Zejer.

Więcej zdjęć i relacja z przebiegu finału w Mławie na profilu FB.