Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Plac zabaw w parku już w budowie!

Krzysztof Napierski / 23 lipca 2018

Wkrótce mławskie dzieci (i nie tylko) będą się cieszyć z nowego placu zabaw. Kolejny taki obiekt w naszym mieście powstaje obecnie w parku – w sąsiedztwie przebudowywanej popówki. Prace powinny zostać sfinalizowane do końca września br.

Gdy już obiekt zostanie ukończony, będzie można na nim nie tylko beztrosko się pobawić lub odpocząć, ale też zadbać o kondycję. Znajdą się na nim bowiem takie elementy infrastruktury, jak linarium, urządzenia zabawowe typu „Panna” i „Surfy” oraz siłownia plenerowa, w skład której wejdą narciarz biegowy, rowerek, biegacz, twister, sztanga w leżeniu, steper, wiosła, motyl, ławka do mięśni ud i przyrząd do ćwiczenia mięśni brzucha. Najmłodsi chętnie skorzystają z piaskownicy, bujaczków sprężynowego i wagowego, ważki, stateczku, huśtawki, karuzeli i zestawu zabawowego. Na placu pojawią się także: 5 ławek, 2 kosze na śmieci i 2 tablice informacyjne. A wszystko to na bezpiecznej nawierzchni, z nowoczesnym oświetleniem i w otoczeniu różnorodnej szaty roślinnej.

Prace w parku prowadzi od 12 lipca wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma Novum ze Szczytna. Ich koszt, zgodnie z podpisaną umową, wynosi 949 999,01 zł (kwota nie zawiera kosztów poniesionych przez miasto na prowadzenie nadzoru inwestorskiego i konserwatorskiego na terenie zabytkowego parku). Plac zabaw powinien być gotowy do 30 września br.

KN / UMM