Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Pierwszy sklep socjalny na Mazowszu już działa

Agnieszka Puzio-Dębska / 13 września 2021

Fundacja Wolne Miejsce, której przedstawiciele spotkali się 5 sierpnia 2021 r. z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem, zaprasza przedsiębiorców, dystrybutorów, producentów, a także samorządy lokalne do współpracy przy rozwijaniu ogólnopolskiej sieci sklepów socjalnych "Spichlerz". W ramach tej inicjatywy w grudniu 2020 roku otwarto pierwszy sklep w Katowicach, a w czerwcu tego roku w Warszawie przy ul. Modzelewskiego 71.

Z oferty sklepu socjalnego mogą skorzystać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Ceny w sklepie są co najmniej 50 procent niższe od rynkowych. W sprzedaży są m.in. produkty spożywcze, warzywa i owoce, nabiał, artykuły gospodarstwa domowego czy ubrania. Poza tym w przestrzeni sklepu działa również kawiarnia.

Klientem sklepu socjalnego może zostać każdy, kto tego potrzebuje. Wystarczy mieć przy sobie skierowanie z lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub przyjść do sklepu i zgłosić się do pracownika fundacji, który może wystawić takie skierowanie od ręki.

Fundacja Wolne Miejsce zaprasza do współpracy wszystkich właścicieli sklepów i hurtowni oraz dystrybutorów produktów spożywczych. Przedstawiciele organizacji chętnie odbiorą lub odkupią za niewielką kwotę pełnowartościowe produkty spożywcze z krótką datą przydatności do spożycia.

Sklep socjalny w Warszawie jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 18:00.

W załączeniu prezentacja - OGÓLNOPOLSKA SIEĆ SKLEPÓW SOCJALNYCH.