Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Mławy

Krzysztof Napierski / 14 grudnia 2022

W piątek 6 stycznia 2023 r. ulicami Mławy przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się mszą św. o godz. 12:00 w kościele pw. Ducha Świętego (parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski), a następnie przejdzie do parku miejskiego. W jego przygotowanie zaangażowały się wszystkie cztery miejscowe parafie.

W orszaku weźmie udział około 300 uczniów z mławskich szkół, organizacji młodzieżowych i wspólnot religijnych. W jego ramach odbędą się także imprezy towarzyszące, w tym konkurs i wystawa szopek oraz koncert kolęd Małej Armii Janosika w niedzielę 7 stycznia 2023 r. w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (parafia pw. Świętej Rodziny). Więcej szczegółów podamy przed samym wydarzeniem.

Przedsięwzięcie objął swoim patronatem Burmistrz Miasta Mława. „Mamy nadzieję, że to narzędzie ewangelizacyjne, którym jest Orszak przyniesie wiele owoców ewangelizacyjnych” – napisał w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie i Komitetu Organizacyjnego OTK 2023 Mława w liście do burmistrza Sławomira Kowalewskiego prezes zarządu stowarzyszenia Andrzej Lampkowski.

KN / KSM

fot.: Flickr