Msza św. po polsku w litewskim Szydłowie – zapraszamy! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Msza św. po polsku w litewskim Szydłowie – zapraszamy!

Krzysztof Napierski / 25 sierpnia 2023

Każdego roku w dniach 7-15 września tysiące wiernych z Litwy i zagranicy przyjeżdżają do Szydłowa (rejon Raseiniai, Litwa), by pielęgnować i kontynuować wyjątkową tradycję Wielkiego Odpustu Szydłowskiego, ale także po to, aby jeszcze bardziej związać się ze źródłem ich wewnętrznej siły – religią. Zaprzyjaźnione z Mławą Raseiniai zaprasza do udziału w uroczystości.

„Nieustannie szerzymy i przekazujemy wiadomość o Sanktuarium w Szydłowie słynącym z objawienia Najświętszej Marii Panny, którego znaczenie podkreślił papież Jan Paweł II. W nadziei na wszechogarniający pokój zapraszamy społeczność polską mieszkającą w waszym regionie do przybycia do Sanktuarium w Szydłowie, gdzie w dniu 9 września (w sobotę) o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza św. w języku polskim“ – czytamy w zaproszeniu skierowanym do mławian przez Burmistrza Miasta Raseiniai Arvydasa Nekrošiusa.

W razie pytań dotyczących zwiedzania, zakwaterowania i wyżywienia, organizatorzy proszą o kontakt: tel. +370 618 34 611, e-mail infoatatraskraseinius [dot] lt lub tel. +370 618 11 701, e-mail infoatsiluva [dot] lt.

GC, KN