Młodzi fighterzy o bezpieczeństwie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Młodzi fighterzy o bezpieczeństwie

Krzysztof Napierski / 24 października 2019

Podopieczni trenera Artura Możdżonka z Akademii Sztuk Walk Senshi w dostępnych w internecie spotach profilaktycznych zachęcają do noszenia odblasków, które znacznie zwiększają widzialność pieszego na drogach. Program „Bezpieczny Małolat” wspierają m.in. Burmistrz Miasta Mława i Komendant Powiatowy Policji w Mławie.

„Bezpieczny Małolat” jest programem profilaktycznym o szeroko rozumianym bezpieczeństwie wśród dzieci i młodzieży. W ramach akcji nagrywane są krótkie spoty, w których biorą udział dzieci na co dzień trenujące w Akademii Sztuk Walk Senshi. – Poprzez bezpieczeństwo będziemy również zachęcać dzieci do aktywności fizycznej w formie sztuk walki i zdrowego stylu życia – mówi Artur Możdżonek.

Pierwszy spot można już obejrzeć w serwisie YouTube – wystarczy wejść na stronę https://www.youtube.com/watch?v=_KkUynhpFjc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR23Pu606F6mrtBYDMp-hsWx6WPVz6kpLPOpHzgghF0iI3Uyx6pz1GTiJ48. Jak się z niego dowiadujemy, w Polsce w 2018 r. doszło do 7548 wypadków z udziałem pieszych. Życie straciły w nich 803 osoby. „Bądź mądrzejszy przed…” – apelują twórcy filmiku. Kolejne przytoczone dane również przemawiają do wyobraźni. „Po zmroku kierowca zobaczy Cię bez odblasków z odległości 20 metrów. Gdy masz odblaski ta odległość zwiększa się do 150 metrów” – czytamy. Młodzi adepci sztuk walki oraz ich trener doskonale wiedzą, jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych. – Pamiętaj, używanie odblasków może uratować ci życie – podkreśla Artur Możdżonek.

Organizatorami programu profilaktycznego „Bezpieczny Małolat” są Akademia Sztuk Walk Senshi, Happy Taekwondo Academy i Mławska Grupa Strzelecka Piechur. Ich działania wspierają m.in. Burmistrz Miasta Mława i Komendant Powiatowy Policji w Mławie.

KN / UMM