Mławianka Mazovia Cup. Sportowe emocje i promocja zdrowia | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mławianka Mazovia Cup. Sportowe emocje i promocja zdrowia

Krzysztof Napierski / 16 kwietnia 2024

W środę 29 maja 2024 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie zostanie rozegrany cykl trzech turniejów piłki nożnej Mławianka Mazovia Cup. Organizowane przez Polską Fundację Sportu i Kultury oraz finansowane z Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego wydarzenie swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Mława.

Mławianka Mazovia Cup to inicjatywa o charakterze sportowym, skupiająca się na organizacji trzech turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży z roczników 2013-2015. Projekt ten jest nie tylko wydarzeniem sportowym, lecz także platformą promującą zdrowy styl życia oraz integrującą społeczność lokalną. Odbędzie się on 29 maja 2024 roku w godz. 10.00–16.30 na stadionie MOSiR-u w Mławie.

Głównym celem projektu jest promowanie i wspieranie rozwoju sportu oraz kultury fizycznej wśród mieszkańców Mazowsza, obejmując powiaty ciechanowski, mławski, płoński, pułtuski i żuromiński. Poprzez stworzenie atmosfery rywalizacji, fair play oraz organizację atrakcyjnych przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych, projekt ma za zadanie wspierać zdrowy tryb życia oraz rozwój umiejętności sportowych dzieci i młodzieży.

Turnieje będą otwarte dla wszystkich chętnych, zarówno zawodników, jak i kibiców w różnym wieku. Liczba uczestników, wynosząca około 120 piłkarzy wraz z opiekunami w każdym turnieju, podkreśla skalę i zasięg wydarzenia, co czyni je atrakcyjnym dla społeczności lokalnej oraz miłośników piłki nożnej.

Dodatkowo, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, planowane są różnorodne atrakcje dla uczestników turniejów oraz dla widzów i kibiców. Wśród nich znajdą się dmuchańce, testy sprawnościowe, boisko mobilne do gry w piłkę nożną oraz stoły do gry w piłkarzyki. Nie zabraknie również pokazów i animacji związanych z Teqballem, dynamiczną dyscypliną sportową łączącą piłkę nożną z tenisem stołowym.

Projekt Mławianka Mazovia Cup angażuje się także w zapewnienie dostępności i inkluzji, zapewniając wsparcie osobom niepełnosprawnym poprzez udział wolontariuszy.

Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie będzie szeroko komunikowane w Internecie, poprzez urzędy lokalne oraz media regionalne, co ma na celu zwiększenie jego rozpoznawalności i atrakcyjności.

Wydarzenie Mławianka Mazovia Cup ma ambicję nie tylko być wydarzeniem sportowym, lecz także platformą integrującą społeczność i promującą wartości sportowe oraz zdrowy tryb życia.

Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych, zarówno zawodników, jak i kibiców. Dzieci w trzech kategoriach wiekowych będą miały okazję do rywalizacji oraz integracji ze społecznością lokalną. Serdecznie zapraszamy także wszystkich zainteresowanych do wsparcia, także medialnego, tego ważnego dla społeczności lokalnej wydarzenia.

 

Szczegóły dotyczące zapisów drużyn:

Grupa docelowa: dzieci w trzech kategoriach wiekowych (roczniki 2013-2015),

Liczba zawodników w zespole: U-9 (Żak – 4+bramkarz), U-10 i U-11 (7 osób, 6+bramkarz),

Termin zapisów: do 17 maja 2024 roku, zapisy – drogą mailową: tomasz [dot] zabielskiatsportikultura [dot] org.

 

Dodatkowe informacje:

Daria Mejnartowicz, Wiceprezes Polskiej Fundacji Sportu i Kultury

e-mail: daria [dot] mejnartowiczatsportikultura [dot] org, tel.: 664 096 095

www.sportikultura.org