Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Marszałek zaproszony na sesję rady miasta

Krzysztof Napierski / 21 listopada 2022

Przewodniczący Rady Miasta Mława Lech Prejs zaprosił w imieniu radnych miejskich Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika na sesję rady miasta we wtorek 29 listopada 2022 r. lub – jeśli ten termin okaże się dla adresata niedogodny – we wtorek 20 grudnia br.

O zaproszenie marszałka na obrady radni zawnioskowali podczas sesji 27 października 2022 r., kiedy to omawiano dokumenty strategiczne województwa mazowieckiego, z których wynikało, że miasto Mława nie zostało uwzględnione w perspektywie podziału środków unijnych. Radni chcieliby poznać opinię Adama Struzika w sprawie programowania nowej perspektywy Unii Europejskiej 2021-2027 na terenie województwa mazowieckiego i uwzględnienia w niej Mławy. „Ponadto radnych jak i mieszkańców interesuje, a nawet bulwersuje budowa obwodnicy zachodniej. Od 20 lat oczekujemy na realizację niezbędnej dla dalszego rozwoju Mławy inwestycji. Chcielibyśmy usłyszeć od Pana Marszałka informację na temat. Dlatego będziemy wdzięczni, jeśli Pan Marszałek przyjmie nasze zaproszenie i weźmie udział w najbliższej sesji Rady Miasta Mława” – napisał w swoim liście Lech Prejs.

Najbliższa sesja Rady Miasta Mława odbędzie się 29 listopada 2022 r. o godz. 13:00 w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony www.mlawa.pl.

KN / KSM