Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Marsz i rajd w hołdzie Obrońcom Mławy

Krzysztof Napierski / 30 lipca 2022

Trwają intensywne przygotowania do Marszu Obrońców Mławy i Rajdu Obrońcom Mławy zaplanowanych na sobotę 27 sierpnia 2022 r. Ich trasy będą przebiegać odcinkami Mławskiego Szlaku Turystycznego. To jedne z inicjatyw, którymi tego lata pragniemy uczcić bohaterów bitwy obronnej z września 1939 r.

Obie grupy – piesza i rowerowa – startują z parkingu pod lasem przy Rondzie Flagi Polskiej. Wymarsz piechurów zaplanowany jest na godzinę 10:00, wyjazd grupy rowerowej – na 11:00, jednak biuro rajdu będzie czynne już od 10:00.

Dla piechurów przewidzieliśmy trasę około 7-kilometrową zakończoną w Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich, skąd zostaną przewiezieni autobusami do centrum Mławy i będą mogli dalej pozostać w atmosferze rocznicowej, uczestnicząc w pikniku historycznym. Opowieść na trasie będą snuli koledzy i koleżanki ze Stowarzyszenia Mława Miasto Zabytkowe, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej oraz Nadleśnictwa Dwukoły.

Dla rowerzystów przygotowaliśmy 37-kilometrową trasę szlakową. Grupę poprowadzą koledzy z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wspierani przez leśników i historyków na dwóch kółkach. Zachęcamy do wcześniejszego rejestrowania swojego udziału w rajdzie. Można to zrobić, wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy na mail: mosiratmosir [dot] mlawa [dot] pl lub zostawiając uzupełniony wydruk w głównym budynku MOSiR-u – w szatni krytej pływalni (formularz do pobrania – poniżej). Formalności będzie można dopełnić także tuż przed startem, jednak ze względu na ograniczoną liczbę pakietów startowych zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.

Marsz oraz bieg w hołdzie Obrońcom Mławy są częścią obchodów rocznicowych, o których szczegółowo poinformujemy na łamach sierpniowego wydania biuletynu „Informator Miejski”.

Magdalena Grzywacz / KSM