Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Lekturki spod chmurki – Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie

Agnieszka Puzio-Dębska / 22 listopada 2022

Lekturki spod chmurki – „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” - Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie, klasa III a

W październiku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 klasa III a zrealizowała projekt Lekturki spod chmurki.  Realizując pierwszy etap projektu, uczniowie zapoznali się z książką autorstwa Agnieszki Frączek „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą.” Wypełnili pierwsze strony lekturnika oraz metryczkę. Pracując w grupach, wykonali plakaty zachęcające do przeczytania lektury. Wykorzystali do tego różne, przygotowane materiały plastyczne. Każdy z uczniów wykonał również lapbooka, zawierając w nim najważniejsze elementy dotyczące książki: informacje o autorce, informacje o Julianie Tuwimie, bohaterów książki, plan wydarzeń, krzyżówkę dotyczącą lektury, cechy Julka oraz popularne utwory Juliana Tuwima.  W kolejnym  etapie zapoznali się atrakcjami Warszawy. Dzięki temu poznali atrakcje warte zobaczenia w stolicy. Ostatnim elementem był wyjazd do Warszawy, podczas którego uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne „Projekt Tuwim” w teatrze Capitol. Oprócz wizyty w teatrze, uczniowie spacerowali po Starym Mieście, poznając zabytki stolicy. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.