Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Jestem dumna z mławskich korzeni

Magdalena Grzywacz / 21 września 2021

Jako siostrzenica Victora Younga i jako jego imienniczka, ja – podobnie jak moja rodzina – jestem zaszczycona, że ​​Mława docenia go za wspaniałą pracę, którą wykonał. Poza tym, że był utalentowanym kompozytorem i muzykiem, Victor był dla mojej matki jak drugi ojciec, ponieważ on i Rita nigdy nie mieli dzieci. Mama zawsze opowiadała mi swoje ciepłe wspomnienia o tym, jak wyjątkowo ją traktował, i to są wspomnienia, które będę miała, ponieważ zmarł rok przed moim urodzeniem i nigdy nie miałam przywileju go poznać.
Mieszkam bardzo blisko Bevelry Hills i często przejeżdżam przy rogu, gdzie mieszkał. Wyobrażam sobie, jak musiało wyglądać jego życie i wszystkie wspaniałe imprezy i wydarzenia towarzyskie (mnóstwo partii pokera!), chwile, kiedy gościł się ze znanymi aktorami i muzykami z całego kraju.
Jestem dumna z moich mławskich korzeni i byłam zaszczycona, gdy w 2017 roku ​​odwiedziłam i zobaczyłam miasto, z którego pochodzili moi przodkowie. Byliśmy traktowani jak członkowie rodziny królewskiej i nigdy nie zapomnę tej wizyty. Specjalne podziękowania dla Kuby Stankiewicza, bo on zainicjował myśl o organizacji festiwalu. Mam nadzieję, że wrócę do Mławy (oczywiście po epidemii Covid), aby osobiście być świadkiem tego wydarzenia. Nie marzę o niczym więcej!

Vicki Fromberg Davis