Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Godzina dla Ziemi. Mława włącza się do akcji

Urszula Adamczyk / 17 marca 2023

W sobotę 25 marca o godz. 20.30 w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. Do dołączenia do akcji mieszkańców Mławy zaprasza międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF (World Wide Fund for Nature).

„Godzina dla Ziemi WWF” jest obchodzona  na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, w tym Mława, wygaszając oświetlenie w parku miejskim. Podobnie będzie w tym roku.
Tegoroczna edycja akcji w Polsce jest poświęcona walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69 proc. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny.
Zachęcamy do udziału!