ETM 2023. Autobusem za jeden uśmiech | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

ETM 2023. Autobusem za jeden uśmiech

Krzysztof Napierski / 13 września 2023

Odkrywamy kolejną niespodziankę, jaką przygotowaliśmy dla Was w ramach zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Mobilności. Od 16 do 22 września 2023 r. przejazdy autobusami Mławskiej Komunikacji Miejskiej będą bezpłatne dla każdego!

„Transport publiczny ma olbrzymi potencjał, ponieważ pozwala ograniczyć zużycie energii. Ilość energii potrzebna do tego, by jedna osoba pokonała jeden kilometr transportem publicznym jest dużo mniejsza niż w przypadku prywatnego samochodu” – podkreślają inicjatorzy kampanii Europejski Tydzień Mobilności. Do tego dochodzi oczywiście ochrona środowiska i zdrowia mieszkańców – przejazd autobusem wyemituje do atmosfery mniej szkodliwych gazów, niż zrobiliby to poszczególni pasażerowie, gdyby każdy z nich zdecydował się pojechać prywatnym autem.

Zachęcamy więc do korzystania z Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Standardowo jest ona bezpłatna dla posiadaczy Karty Mławiaka oraz osób ustawowo zwolnionych z opłat za przejazdy. Natomiast podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności – czyli od 16 do 22 września 2023 r. – przejazdy będą bezpłatne dla każdego. Nie trzeba nic robić (jak na przykład w słynnej swego czasu z oryginalnej inicjatywy Cluj Napoce w Rumunii, gdzie do otrzymania darmowego biletu na jeden przejazd uprawniało zrobienie 20 przysiadów) – wystarczy jeden uśmiech! Zapraszamy i życzymy przyjemnych podróży po Mławie!

Europejski Tydzień Mobilności to sztandarowa kampania Komisji Europejskiej na rzecz podnoszenia świadomości na temat zrównoważonej mobilności w miastach. Promuje zmianę zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego i innych czystych, inteligentnych rozwiązań transportowych. Koordynatorem kampanii na terenie Polski jest Ministerstwo Infrastruktury. Temat tegorocznej edycji to „Oszczędzaj energię” – i do tego zachęcamy!

O kolejnej niespodziance przygotowanej na Europejski Tydzień Mobilności w Mławie napiszemy niebawem.

KN / KSM

Mobility Action

Do pobrania