„Dzień spędzony z Tobą to mój ulubiony dzień” – urodziny Kubusia Puchatka - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

„Dzień spędzony z Tobą to mój ulubiony dzień” – urodziny Kubusia Puchatka - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie

Agnieszka Puzio-Dębska / 23 stycznia 2023

– Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.”

Kubuś Puchatek 
A. A. Milne

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Na to święto wybrano rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne’a, pisarza, który stworzył literacką postać rozkosznego Misia o Bardzo Małym Rozumku. W tym dniu w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone przyjaźni, uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych. Dzieci wysłuchały opowiadania oraz stworzyły katalog cech dobrego przyjaciela. Oprawę muzyczno-taneczną przygotowały uczennice z klasy 5a.
Pierwszoklasiści dostali również Wyprawkę Czytelniczą w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. W tym roku akcja została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Podczas realizacji projektu wykorzystano książki zakupione do biblioteki szkolnej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.