Dzieci ze świetlicy Promyk na wycieczce | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Dzieci ze świetlicy Promyk na wycieczce

Agnieszka Puzio-Dębska / 21 sierpnia 2023

9 sierpnia 2023 roku dwadzieścioro dzieci uczęszczających na zajęcia do Świetlicy Promyk prowadzonej przez Miasto Mława wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniowo-Lokatorsko-Własnościową „Zawkrze”, skorzystało  z wyjazdu wakacyjnego i wybrało się do Centrum Nauki Torus i Fabryki Pomysłów w Ciechanowie.

W Torus dzieci odbyły interaktywną pogadankę na temat elektryczności. Warsztaty dotyczące zagadnień związanych z prądem połączone z aktywnym zwiedzaniem Centrum, pozwoliły by dzieci mogły poznać wszystko z bliska i doświadczyć zjawisk związanych z tym tematem. Poznawanie świata i tajników fizyki, było dla młodzieży fascynującą przygodą. 

Dzieciaki świetnie bawiły się w również w Fabryce Pomysłów biorąc udział w warsztatach sensoplastycznych, między innymi wykonując  samodzielnie Slime. Był także czas na zabawę dzięki  atrakcjom znajdującym się w sali. Na zakończenie z wielkim zapałem i radością wszystkie dzieci rozbijały piniatę pełną cukierków.

W drodze powrotnej odwiedzono McDonald's, w którym wizyta zawsze cieszy dzieci nawet ze względu na plac zabaw zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, zabawę w kółko i krzyżyk.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze prowadzane w Świetlicy Promyk realizowane są w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława.