Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Dwa mławskie kluby ze wsparciem z rządowego Programu KLUB

Agnieszka Puzio-Dębska / 01 czerwca 2021

Wczoraj, 31 maja 2021 r. nastąpiło rozstrzygnięcie naboru wniosków na realizację w 2021 r. Programu Klub. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekaże dofinansowanie w łącznej kwocie 57 135 tys. zł 5131 klubom sportowym z terenu całego kraju.

Dofinansowania trafią także do Mławy. Dwa kluby sportowe otrzymają kolejny już raz wsparcie na realizację swoich zadań. Są to Klub Sportowy ZAWKRZE Mława oraz Klub Pływacki PŁETWAL Mława.

Zgodnie z wymogami konkursowymi KS Zawkrze otrzyma 15 tys. zł (klub wielosekcyjny), natomiast KP Płetwal 10 tys. (klub jednosekcyjny).

Ministerstwo Sportu realizuje Program „Klub” od 2016 r., dzięki któremu możliwe jest dotarcie z bezpośrednim wsparciem finansowym do tysięcy lokalnych środowisk sportowych, które z uwagi na zróżnicowane uwarunkowania borykają się z problemami natury organizacyjno-finansowej.

Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego, czyli wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe (komponent obowiązkowy), organizacja obozów sportowych i/lub zakup sprzętu sportowego (komponenty fakultatywne). Wymagane jest, aby wnioskodawca (klub) prowadził formalnie zarejestrowaną działalność sportową co najmniej 3 lata przed datą złożenia wniosku.

Przypomnijmy, że corocznie w budżecie Miasta Mława zaplanowana kwota wsparcia działalności klubów sportowych to 330 tys. Gratulujemy przedstawicielom  klubów  zdobytego dofinansowania z ministerialnego Programu Klub. To dodatkowe wsparcie, które przyczyni się do tworzenia jeszcze lepszych warunków do uprawiania sportu w naszym mieście, to pomoc lokalnym środowiskom sportowym, które stanowią centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży.