Drużyna MKS Mławianka Mława utrzymuje się w III lidze | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Drużyna MKS Mławianka Mława utrzymuje się w III lidze

Agnieszka Puzio-Dębska / 10 czerwca 2024

W ostatnim meczu sezonu piłkarze Mławianki nie zawiedli. Na trudnym terenie w Sieradzu sięgnęli po komplet punktów. Dzięki temu zakończyli rozgrywki na dwunastym miejscu, co oznacza, że utrzymali się na trzecioligowym poziomie.

Stawka rywalizacji była ogromna – tym bardziej, że bilans spotkań z Wartą nie zachwycał. Z rozegranych wcześniej trzech spotkań przeciwko temu rywalowi nie udało się wygrać żadnego. Bilans zdobyczy punktowej zamykał się jednym oczkiem.

Premierowa połowa nie przyniosła żadnego trafienia. Bliżej szczęścia byli gospodarze. W 21. minucie wywalczyli rzut karny. Na szczęście Szymon Pietrzak nie zdołał pokonać Norberta Florczaka. Piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Skuteczniejsi okazali się podopieczni Michała Kolanowskiego. W 58. minucie otworzyli wynik konfrontacji. Uderzenie Stanislav Hrebena zostało zablokowane. Na szczęście dobitka Kacpra Zielskiego odnalazła drogę do siatki.

Sukces mławian przypieczętował Mateusz Markowicz. Kapitan naszej drużyny popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Warta Sieradz – Mławianka Mława 0:2 (0:0)

Mławianka: Florczak –  Mikołajewski, Hurenko, Smirnov (40. Wojtyszyn), Markowicz (79. Karwowski), Tworek, Zielski, Hreben (80. Stefański), Masalov, Grabowski (46. Karwowski), Karol (63. Odillon)

materiał nadesłany od Miejskiego Klubu Sportowego Mławianka Mława (zdjęcia: Bogdan Jakubowski)