Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

"Co to za lektura" - Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Agnieszka Puzio-Dębska / 22 listopada 2022

"Co to za lektura" realizacja projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie, klasa VI a- VI b

Uczniowie klas VIa i VIb w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 wzięli udział w konkursie czytelniczo-detektywistycznym pt. „Co to za lektura?”. Głównym zadaniem było odnalezienie ukrytych na terenie szkoły kartek z kodami QR, które po rozszyfrowaniu wprowadzały do dalszego etapu gry. Polegał on na wypełnieniu kart konkursowych dotyczących takich zagad-nień, jak podanie tytułu, imienia i nazwiska autora zaszyfrowanej lektury, imienia i nazwiska lub przydomka głównego bohatera oraz określenie odpowiedniego gatunku literackiego. Zwycięzcą okazał się Antoni Bazyl z klasy VIa, który bezbłędnie wykonał wszystkie zadania. Wykorzystanie kodów QR w klasach okazało się ciekawą metodą dydaktyczną. Wprowadziło element ciekawości, rywalizacji i integracji. Pomogło utrwalić wiedzę uczniów.

Do realizacji projektu wykorzystano książki zakupione do biblioteki szkolnej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.