Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Autobus specjalnie dla uczniów

Magdalena Grzywacz / 09 września 2020

Od czwartku 10 września z pętli Krajewo będzie kursował dodatkowy autobus, przeznaczony specjalnie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Dzieci będę miały opiekuna w czasie przejazdu.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną i przepisy ograniczające liczbę pasażerów w pojazdach komunikacji publicznej, zaistniał problem z transportem uczniów, mieszkańców domów przy ulicach Krajewo i Piekiełko. W związku z tym Miasto Mława zorganizowało alternatywne rozwiązanie – przewóz specjalnie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, mieszkańców wspomnianego rejonu.

Specjalnie dedykowany autobus od 10 września br. będzie dowoził dzieci do szkoły. Wykonawcą usługi, wyłonionym zgodnie z obowiązującymi procedurami, została firma Przewozy krajowe i zagraniczne osób s.c. Beata Czaplicka, Krzysztof Czaplicki z Przasnysza.

W dni robocze autobus będzie podstawiany na pętli Krajewo, skąd wystartuje o godzinie 7:04. Transport dzieci spod szkoły do domu jest zorganizowany w dwóch turach – o godzinie 12:40 i 15:30. Warto dodać, że Miasto Mława 27 sierpnia br. zawarło umowy z trzema osobami, które zaopiekują się uczniami podczas każdego kursu.

Uprawnionych do korzystania z bezpłatnego transportu do szkoły jest 33 dzieci, mieszkańców domów zlokalizowanych w rejonie ulic Piekiełko-Krajewo. W ubiegłym roku nie wszystkie dzieci korzystały z przewozu autobusami MKM. Niektóre były podwożone prywatnymi samochodami przez rodziców jadących do pracy, wobec czego trudno było przewidzieć, ile dzieci faktycznie będzie korzystać z transport od początku września.

Pracownicy Urzędu Miasta Mława zajęli się sprawą od razu, gdy tylko został ujawniony problem. Wykonawca usługi na zlecenie miasta od 10 września będzie regularnie prowadził przewozy. Niezależnie od tego autobus Mławskiej Komunikacji Miejskiej pozostaje do dyspozycji mieszkańców, także uczniów innych szkół.

MG/EP/UMM