Anna Maria Jopek jedną z gwiazd Victor Young Jazz Festival Mława 2023! | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Anna Maria Jopek jedną z gwiazd Victor Young Jazz Festival Mława 2023!

Urszula Adamczyk / 10 sierpnia 2023

Podczas konferencji prasowej 10 sierpnia, Kuba Stankiewicz - dyrektor artystyczny festiwalu Victor Young Jazz Festival Mława, ogłosił nazwiska artystów, którzy już 22 i 23 września wystąpią w Mławie.

Program całego festiwalu zapowiada się niezwykle ciekawie! Zaczynamy w piątek 22 września o godzinie 15:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie.
Andrzej Winiszewski – dziennikarz Radia Zachód, wykładowca akademicki i niekwestionowany ekspert odnośnie do jazzu w filmie – ponadto nasz przyjaciel i konferansjer –  zaproponuje nam filmową przygodę z dobrą muzyką w tle. Na pokaz zapraszamy do Sali Etiuda.

O 17:30 otwarcie festiwalu, a tuż po nim koncert Wojciecha Staroniewicza „Strange Vacation”. Około 19:45 zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej „Muzyką malowane” w foyer PSM, a o 20:00 – na koncert Babiego Lata, najnowszej formacji pod kierownictwem liderów: Anny Marii Jopek oraz Piotra Wojtasika.

W sobotę 23 września 2023 r. o godzinie 14:00 zapraszamy na otwarcie retrospektywnej wystawy plenerowej „Pięć lat Victor Young Jazz Festival Mława” w parku miejskim. O 16:00 w foyer Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie zapraszamy na koncert młodych muzyków „Dźwiękami Victora Younga”, a o 17:30 w tym samym miejscu zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu „Muzyką malowane”.

Sobotnie koncerty rozpocznie o godzinie 18:00 występ międzynarodowego składu Arnona Platy’ego, Hagaia Amira (obaj z Izraela) oraz Sebastiana Frankiewicza i Kuby Stankiewicza (Polska). W przerwie między koncertami zorganizujemy tradycyjnie aukcję prac dzieci namalowanych w konkursie „Muzyką malowane”. Dochód z aukcji jak zawsze przekażemy na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Festiwal zakończy występ Big Bandu ze Śląska pod kierownictwem Grzegorza Nagórskiego, prawdopodobnie najlepszego big bandu w Europie!

Bilety na wydarzenie będą dostępne od 16 sierpnia w kasie MDK-u oraz na stronie biletyna.pl.

Magdalena Grzywacz