1 września X Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

1 września X Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana

Agnieszka Puzio-Dębska / 04 sierpnia 2023

W tym roku już po raz dziesiąty Stowarzyszenie MANKO w ramach projektu Gmina Przyjazna Seniorom organizuje X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, które odbędą się 1 września na Rynku Głównym w Krakowie oraz Parku Jordana.
 
X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wydarzenie, które odbywa się corocznie i gromadzi dużą liczbę uczestników (w 2022 ponad 4 tysiące Seniorów z ponad 100 miejscowości). Na wydarzenie zapraszani są członkowie rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawiciele miast partnerskich i władz samorządowych z całej Polski.

1 września  X Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana zainauguruje uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi pochód-parada do Parku Jordana, gdzie odbędą się wykłady, bezpłatne badania i konsultacje. Będą to wykłady specjalistów na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Poza częścią wykładową planujemy również część sportową oraz rozrywkową obejmując m.in.  koncert Alexandra Martineza, Pokaz Mody Stylowych Seniorów oraz imprezą integracyjną, którą poprowadzi DJ Wika.
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obecnie prowadzone są zapisy grup z Centrów Aktywności Seniorów, którzy wezmą udział w X Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie.

W załączeniu formularz zgłoszeniowy, 4 deklaracje, wzór listy obecności.  Wypełniony formularz należy zeskanować i odesłać na adres mailowy gminaprzyjaznasenioromatmanko [dot] pl (gminaprzyjaznaseniorom[at]manko[dot]pl) do dnia 21 sierpnia 2023 r. Wypełnioną listę obecności i podpisane deklaracje należy przekazać podczas Senioraliów, 1 września na stoisku Głosu Seniora.
 

Relacje z ubiegłorocznych edycji Senioraliów można zobaczyć tutaj:

IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=gLGIyzbfSQ8

VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=ztzTFlY-cYE

VII Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie https://youtu.be/gOXDhlLj3P0

VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie  https://www.youtube.com/watch?v=eh1zGjIOrlo   

plakat