Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Złoci małżonkowie odznaczeni medalami

Krzysztof Napierski / 09 października 2018

Prezydent RP, na wniosek kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mławie Marzeny Lipińskiej, odznaczył medalami za wieloletnie pożycie małżeńskie osiem par z naszego miasta. Wręczono je w sobotę 6 października podczas uroczystości w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury.

Medale wręczył w imieniu Prezydenta RP Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, składając na ręce par serdeczne życzenia: - Jesteście pięknym dowodem na to, że miłość jest w stanie przetrzymać wszystko. Młode pokolenia powinny uczyć się od was wierności i wytrwałości. Niedługo oddamy do użytku nową Salę Ślubów. W związku z tym już dziś umówmy się, że za 20 lat spotkamy się tam w tym składzie, aby świętować wasze kamienne gody – powiedział z uśmiechem burmistrz.

Oprawę artystyczną przygotowali recytatorzy z MDK-u oraz Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare”, który wykonał dla zaproszonych gości przeboje z dawnych lat, m.in. „W zielonym gaju”, „Nocka szumiała” czy „Cała sala śpiewa”. Występ bardzo spodobał się „złotym jubilatom”, którzy ochoczo przyłączyli się do wspólnego śpiewania.

Tegoroczni jubilaci to: Państwo Edwarda i Adam Adamscy, Państwo Irena i Stefan Drozdowscy, Państwo Teresa i Henryk Gołębczyk, Państwo Maria i Stanisław Głowaccy, Państwo Danuta i Zygmunt Kubiakowie, Państwo Wiesława i Krzysztof Wasiłowscy, Państwo Marianna i Czesław Wiśniewscy oraz Państwo Anna i Władysław Urbańscy.

MP / UMM