Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Weź udział w sondażu i pomóż nam poprawić publiczne mieszkalnictwo

Magdalena Grzywacz / 20 maja 2019

Czy uważa Pani/Pan, że dostępność oraz jakość publicznych usług mieszkaniowych w Mławie jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój miasta? – to pierwsze z pytań w sondażu opinii, na które chcemy poznać odpowiedź. Ta posłuży do stworzenia strategii  polepszenia jakości usług mieszkaniowych. – Proszę o wypełnianie elektronicznego formularza. Informacje od Państwa  pomogą nam poznać rzeczywiste potrzeby mieszkańców – wyjaśnia burmistrz Sławomir Kowalewski.

Około 5 proc. mieszkańców Mławy mieszka w zasobie komunalnym miasta, które sukcesywnie odmładza bazę lokalową i podnosi warunki życiowe mieszkańców. Obecnie realizujemy Politykę Mieszkaniową 2016-2021, w ramach której m.in. oddaliśmy do użytku 35 mieszkań przy ul. Komunalnej i 24 przy ul. abpa Nowowiejskiego). W nowych zasobach miasta przydziały otrzymało 59 rodzin, których jakość życia poprawiła się w sposób znaczący.

- Jesteśmy zadowoleni z tego, co już udało się zrealizować, ale nie spoczywamy na laurach. Dążymy do udoskonalenia jakości różnych usług publicznych, także publicznego mieszkalnictwa – informuje Sławomir Kowalewski, burmistrz Mławy. Aby wprowadzić zmiany w mieszkalnictwie publicznym, niezbędne jest zdiagnozowane potrzeb mieszkańców. W tym celu przeprowadzone zostaną badania opinii - w pierwszej kolejności poprzez sondaż elektroniczny. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich mieszkańców Mławy, niezależnie od tego, czy mieszkają w zasobie komunalnym miasta, czy są właścicielami własnej nieruchomości. Na elektroniczny formularz sondażu opinii  można wejść, klikając TUTAJ.   

- Zachęcam mieszkańców Mławy do udziału w badaniu, do zgłaszania nam swoich sugestii i wyrażania opinii. Głos każdego z Państwa jest dla nas ważny i cenny – podkreśla burmistrz Sławomir Kowalewski.

Aby uzyskać pełniejszy obraz potrzeb mieszkańców, w przyszłości planujemy organizację spotkań otwartych oraz dodatkowe badania za pomocą ankiety i wywiadów pogłębionych.

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowa UMM