Tancerze i superdetektywi na parkowej scenie | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Tancerze i superdetektywi na parkowej scenie

Magdalena Grzywacz / 27 czerwca 2016

Dużo frajdy miały dzieciaki podczas odbywającego się w sobotę 25 czerwca w miejskim parku pikniku integracyjno-profilaktycznego pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Można było tańczyć, malować twarze, bawić się z Myszką Miki, a nawet wcielić się w superdetektywa.

Na parkowej scenie wystąpiły dzieci uczęszczające na organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zajęcia opiekuńczo-wychowawcze oraz grupa Zakręceni Pozytywnie. Nieco później przedstawicielki MOPS-u uczyły maluchów tańca. Widzom spodobała się także inscenizacja na podstawie popularnego wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” w wykonaniu podopiecznych świetlicy Promyk.

Do wcielenia się w superdetektywów zachęciła Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Zabawa polegała na tym, aby zanotować jak najwięcej zapamiętanych szczegółów wyglądu „przestępcy” (na co dzień sympatycznego młodego pana), widzianego zaledwie przez 5 sekund. Najbardziej spostrzegawcze dzieci przechodziły do drugiego etapu gry, w którym odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa, po czym zostały nagrodzone ufundowanymi przez KPP gadżetami.

Wokół sceny też sporo się tego dnia działo. Dzieci korzystały z punktu malowania twarzy i miniplacu zabaw, bawiły się też ze spacerującymi tam myszkami Miki i MInnie. Dorośli zaś mogli się zapoznać z działalnością prezentujących się w parku Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Droga”, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (a przy okazji obejrzeć pokaz dotyczący szkodliwości palenia papierosów), stowarzyszenia Amazonki i grupy AA.

Organizatorami pikniku byli Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem”, zaś partnerami imprezy – Urząd Miasta Mława, Komenda Powiatowa Policji w Mławie, stowarzyszenie Amazonki, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, grupa AA i Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Droga” w Mławie.

Krzysztof Napierski / UMM